Uncategorized

Vähevõitu, kehvavõitu, kallivõitu.

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Kui kuskil jääb šokolaadiga kooki üle ja sul on plaanis lusikas püsti pihus kasvõi ühistranspordiga linna teise otsa kohale sõita ..
Siis sa ju ikka satud arutellu, et kui kiiresti peaks välja lõikama
– 3 eri värvi pluusi, mis koosnevad 9 tükist ja on 4 erinevat suurust, kokku on vaja 20 tk?
– aga kokku 5 toodet, millest ühel on 5 erinevat suurust ja 3 erinevat värvi ning igaühes kokku 12 osa ja asju kokku 29 tk?
Ja vastus on, et mina teen seda selgelt liiga aeglaselt ja kallilt. Üleüldse peaksin ma klientidesse suhtuma suurema lugupidamisega, hindama nende aega, kangast ja mainet rohkem ning samas kaastöötajatele igati kukile istuma. Ei mingit sõbranjetamist ja kassipilte – räme sõim samas ajalises mahus ja 2-3 inimest hoopis joonelt lahti lasta!

Ja looooomulikult pole see veel kõik!
Üürnik pole kaks kuud üüri maksnud, laseb helistada nutval elukaaslase vanatädil, et noortele antaks ikka võimalus, siis helistab tema elukaaslase ema, kes pehmel keelel kurdab, et tal ei ole seda raha enam noortele anda ja hiljem, et kuulis vägivallale viitavat lärmi selles korteris, siis helistab uuesti vanatädi ja kõik nutavad.
Kui kohale lähen on elamine tuugalt kasse täis, lepingu sõlminud jorsi elukaaslane nutab, et teda on niigi sõbra poolt juba 6000 euroga petetud, üürnik lubab näidata vestlust oma ülemusega, et see lubas raha ja haigusrahad tulevat kohe-kohe jne.
Täna kell 21 pidin võtmed tagasi saama. Kedagi polnud korteris, kui just kassikusehaisus uut arenevat tsivilisatsiooni mitte silmas pidada. Ainult paksem oli kokku lükatud ning kahe kuu jooksul oli köögimööbel korralikult loomulikult kulunud. Poole tunni pärast helistades selgub, et kaak pole veel tulemagi hakanud ja kui tahan võtmeid kätte saada, tuldagu talle teise linna otsa nagu taksoga vastu.
Lõpuks kohale ilmudes lubab saata maksegraafiku mailile ja võla ära maksta. Näen seda ilmselt nagu oma kõrvu. 50 eurot kuus, rohkem ei saavat. Aga ma oleks võinud ju lihtsalt inimene olla. Vastu tulla. Raha kohe-kohe laekub! Kahe kuu jooksul nelja päeva kaupa maksmist edasi lükati erinevatel ettekäänetel.
Ja vanainimeste peale karjumise eest, muide, annab ta mu veel ka kohtusse!
Oitraaaaaaamaivõi….

Tundub, et hakkan nüüd lõpetama? Oi ei.
Minu panus abiellu ongi see korter, kus ma elan ja siis see probleeme tekitanud üürikas. Ah jaa, kui ma tahan kohtusse minna senti saagima, siis ärgu ma enam lootkugi, et ta minu suhtes mingitki sõbralikkust üles näitab. Nohjah, eks ma ikka olen tööd panustanud ka, temagi ju, aga jagada saab ikka raha eest teenitut. Ja raha ma ju ei teeninud. Minu tööpanuse materiaalne väärtus oligi palju väiksem. Sellest ju maja ei ehitatud ja kortereid ei ostetud. Pealegi jäi maale ju maja õigel ajal tülitsemise pärast ehitamata. Mitte, et ta mind süüdistaks.
Ja taadult päritavast majaveerandist ta loobub. Oma laste kasuks. Talle seda maja vaja pole.

Nüüd on vist saetud küll. Pea valutab ja kurk kuivab. Alkoholi ja rahustite koostarvitamine ei olla tervislik?

9 thoughts on “Vähevõitu, kehvavõitu, kallivõitu.

 1. Öeldakse küll, et parem õudne lõpp kui lõputa õudus aga mulle tundub, et sa oled kuidagi nende kahe kombinatsiooni Limbosse jäänud…. Aga küll puhub klaariks. Kolm korda vasakule on sama kui üks kord paremale, öeldakse 😀

  Like

 2. Kui ta ise oma laste kasuks loobub, siis saavad lapsed selle majaveerandiku ju kohe endale, kas nii?

  Like

 3. Hmm… nii palju, kui mina mäletan, ei saanud sa abielu jooksul raha teenida justnimelt selle pärast, et mees ei lubanud (kes siis kodu eest hoolitseb?).
  Oleks ta ise kodu ja laste eest veidikenegi vastutust võtnud, oleks saanud sina ka tööl käia.
  Vat kui see õnnestuks kohtus ära tõestada…
  /unistab/

  Like

  1. Kui tööd ei ole, või haigus kallal, mis veel hullem, ei saa ju tööl käia.
   Aga mida rohkem midagi tuvastada annab, seda parem.
   Ja kui lõppkokkuvõttes on kasulikum (majanduslikult) mitte lahutada, siis milleks sellega kiirustada.

   Like

 4. Hull boss ka kindlasti unistab, et keegi õpiks kõrvadega lendama ja siis lõigatud tükid lehviksid vikerkaarevärviliselt mööda õhku ise välja… tead küll nagu haldjas ristiema puistab võlukepiga vehkides õhust valmis kristallkingakesi vms… Unistused on nii ilusad ja kohati nii ebareaalsed…

  Like

  1. Ehk saaks siiski talle mustvalgel arvutust näidata, kui palju millegi väljalõikamine aega võtab?
   Inimestel on tihtilugu ettekujutused, mis ikka reaalsusele ei vasta (st iseendal ka, kui midagi ajaliselt mõõdan).

   Like

 5. Pättidega suheldes: AINULT taasesitatavas vormis nagu nt sms, email. Sissetuleva kõne alguses teatada, et kõne salvestatakse. Fyysiline suhtlus moblavideosse. See, mida teine osapool asjast arvab, on tema mure. Ryystatud korterisse tuleb politsei kohale kutsuda ja olukord dokumenteerida, kui hilja pole. Iga liigutus igaks juhuks andmebaasidesse.
  Teil pidi töö juures yks omnigeenius olema, kas ta ise ei taha lõigata.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s