#life_after_love

Maksavorsti kaloraaz

Katarina juures vorstilugu lugesite? Ma ka lugesin. Kõrvutasin siis seda perearstikeskuse psihholoogi-nooriku jutuga minu poolt pakutavatest suhtekvaliteetidest. Mõtlesin ühtlasi Mammu üle-üle-eilsele repliigile, et ma ei saa ju tahta paremat kui ma ise olen. Et kui ma ise olen meeste suurim tutvumishirm – paks ja vana – siis miks ma arvan end väärt olevat midagi enamat, kui naiste suurimat tutvumishirmu.
Lasin sellel mõttel korraks üle tutvusringkonna käia. Mulle soovitatavate ehk siis minu pakutavate omadustega korrelatsioonis oleks vaid üks mees. Hoolitsemata välimusega võiks ta köstri stiilis lapsi hirmutada – et mis juhtub siis kui inimene enese eest hoolt ei kanna. Erinevad üksteisest sõltumatud allikad on aegade jooksul rääkinud sellest mehest kui teiste kulul elavast äpust, kes lubadustest eriti ei pea ja alati oma vajadused-tahtmised esikohale seab. On vaid kaks omadust, mille järgi ta oma lähiringis naisi “peab”.
Muidugi on mul enda kohta lisada veel üht-teist vihjelist lapsepõlvest, teismelise east ja sellest hõbedasest suhtest.

See peegel on praegu ikka väga kõver ma ütleks.
Ühtlasi on selge, et “kõlblik kuni” kuupäev on mul juba väga ammu möödas.
Mõttekoht, ütleks klassikud, ja üleüldse, miks ma üksi olla ei oska.


Oleks peaaegu unustanud.
Kassipilt!

Photo by KoolShooters on Pexels.com

11 thoughts on “Maksavorsti kaloraaz

 1. Tead, ma pärast lahutust mõtlesin umbes samuti, et vana, paks, sada last ja s*tt iseloom, et ükski normaalne mind nagunii ei taha ja kuna ma ise ei taha seda, keda “vääriks”, siis on parem üksi olla. No sellest on nüüd 9 aastat möödas. Kurb oli. Aga ühel hetkel hakkasin mõtlema, et selle asemel, et leida ideaalne mees, püüan ise olla selline, kellega ma olla sooviks. Ei tea, kas see mind Härra Õigele lähemale on toonud, aga endaga on aidanud rahu teha. Kindlasti olen täna õnnelikum, kui kunagi varem. Mehega või meheta. Läheb paremaks, ma luban. 😊

  Liked by 2 people

  1. Ma olen aastate jooksul nii palju pingutanud ja end muudkui muutnud, et olla see, kellega tahetaks koos olla.
   Eks halbadel aegadel või abi vajades tahetaksegi. Headel aegadel aga ei tule ma meeldegi või ei taheta “minuga seotud negatiivsust” enesesse võtta.
   Oeh, kui palju mõttekohti.

   Like

   1. Teistega sobitumiseks pingutades pole mul olnud aega isegi mitte küsida, kas ma endaga ka koos olla tahan.
    Need lasteta nädalad näitavad, et saan ise endaga päris hästi hakkama. Ei astu varbale ja ei käi närvidele.

    Like

   2. Sekundeerin siin Katariinale. Nagu ma korra varem ütlesin, sa oled veel õige vähe aega harjutada saanud ja juba oled iseendale parem seltsiline kui see mees.

    Like

 2. See vorstijutt oli rõve. Naised ei ole kaup mida valitakse. Naised ikka otsustavad ise, kellega nad tahavad koos olla.

  Like

 3. Mul on korra olnud selline vorstivalija – kusjuures ta ei valinud minu ja mõne teise naise vahel, ta lihtsalt ei suutnud ära otsustada, kas tahab päriselt pühenduda või mitte. Tagasi vaadates tundub, et kui nädal aega polnud keppi saanud, siis tahtis väga, muidu mitte eriti. 😀 Mõjus nii, et pärast seda ütlesin järgmistes suhetes kohe, et ma ei viitsi mõistatada, kas mind tahetakse või mitte, kui kõhklus on, siis nägemist. Vihkan selliseid, kes ise ka ei tea, mis nad tahavad.

  Liked by 1 person

  1. Mul on kass samasugune – kui mitu tundi pole süüa saanud, siis on räme sõber ja paimaias, aga kui kõht on täis, siis võid kassi ainult kaugelt vaadata, lähemalt saad kohe küüntega. Role model täielik.

   Like

 4. ma annan endale aru, et siit tuleb nüüd hästi juhm kommentaar põhimõttel “näita lollile kuud, tema vahib näppu”, aga ma arrmmastan maksavorsti. Ükski teine vorst ei suuda mus perioodiliselt sellist mõrvarlikku iha äratada.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s