Uncategorized

Mis on pildil valesti?

See ei ole seotud järjekordse riikliku rahapõletamisaktsiooniga, mille juurde see pilt illustratsiooniks on.
Küsimus on pildis endas. Ja selles, kas illustraator üldse kunagi bussiga sõitnud on, või tegelikult küll, bussi päriselus näinud.

11 thoughts on “Mis on pildil valesti?

  1. äkki inglise või vanarootsi buss (fun fact, Rootsis mindi alles kuuekümnendatel parempoolsele liiklusele üle ja rongiliikluses pole siiamaani mindud). 😛

   Like

 1. Ei, sellisel juhul asetseks buss ise vasakus teeservas, aga asub paremas – uksed pole mitte teeperve vaid tee keskjoone suunas.

  Like

  1. Rongiliikluses pole see parem- või vasakpidisus nii tähtis, vähemalt reisijate seisukohast, sest rongil on mõlemas küljes uksed ja avatakse need, mis jäävad perrooni poole. Maanteel on oluline, et reisijad ei väljuks juhi poolt uksest vaid saaksid kohe liiklusest ära.

   Like

   1. vasakpoolse liikluse buss, mis on humanitaarabi korras kuhugi vaesesse parempoolse liiklusega riiki saadetud? (inimaju otsib mustreid ja lugu.)

    Ma olen kunagi Prantsusmaal hääletanud šoti veoauto peale, oli paras tegemine küll see õige liiklusmoment tabada, et sinna sisse saada.

    Like

   2. või: inglaste bussireis mandri-euroopasse. Reisijad koos juhiga teevad parajasti vetsupeatust. Või alkoholi-hulgilao peatust (kuigi pärast brexitit on neil viimasega keerulisem).

    Like

   3. Täitsa võimalik, et see oleks OK, aga sel puhul muutub väljalasketorust väljuvate euromärkide taustalugu kuidagi väga kitsaks ja isegi nagu natuke mõttetuks, selliseks albundylikuks, algne mõte oli vist et: RAHVA raha põleb! See algne oletatav mõte tuleks paremini esile, kui teha pildil bussikujutisele (paistab olevat vektorgraafika) väike ” keera peegelpilti” käsklus ja tõsta buss tee keskjoonelt ettepoole. Ja kui tahetakse rõhutada, et EESTI RAHVA raha põleb, siis võiks taustaks olla mõni bussipeatuse silt nagu “Saueaugu” või “Uugametsa”, vms.
    Aga ega ma ju ei tea, mis selle pildi algne mõte oli. 😛

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s