#life_after_love

Mitmes eksemplaris ikka läheb ühes suunas.

Reedel oli see koht, onju, kus korraks linna tuldi, eksju.

Nüüd siis kõige kiuste uus reede läheneb. Pole ju alust arvata, et kui 5-ndaga algaval nädalal on linnas kontorinädal, et siis juba reede õhtul laste juurde tullakse. Ikka esmaspäeva õhtul.
Teisipäeval on Kotkal sünna.
Et siis ei ole mul ju põhjust vahepeal üldse ära minnagi! Onju. Maru loogiline tundub.
Ja kontorinädal lõpeb ju reedel. Ka maru loogiline. See, et pole nagu põhjust siis rohkem linnas olla.
Eks tuleb siis jälle esmaspäeval, 19nda õhtul.
Aga võib-olla ikkagi “ei tule välja”, kuid see selgub ju mõned tunnid enne esmaspäeva õhtut. Mitte varem.


Ma olen kahe koha vahel tõmmelnud nagu tola. Ajastanud. Sättinud. E-kool ja oma arvutitöö onju.
Ükspäev sai nelja hipsteriõlle eest seina sees olev internetikaabel otsastatud ja üle põranda roomav juhe kokku keritud. Kummardus tegijale maani!
Siis vihastatud korralikult oma iidse disainiga sitapoti peale, millele järgmised kaasaegsed kinnitused ei sobinud. Veel enne kui mõtlesin juba nurka laskma hakata, lõikasin enesele laibanoaga (TM Väike Hipi) korralikult sisse ning verd koristades läks meelest ära see sanitaartehniline ime jalaga puruks taguda. Küll aga leiutasin tänu sellele vahejuhtumile ratsi. Vähemalt jääb uue poti raha hetkel kulutamata.
Täna sai pesumasinale kraan! Aitähaitähaitäh, et on inimesi, kel on nii mõistust kui jõudu!
Kaelamurdev oli see abi küsimine, muide. Särke kulus palju.
Olin enesele ka ühe kapi pesumasina kohale välja ajanud, mis saabus just täna. Veidike saagimist-kopsimist ja nagu nipsti olemas koht, kuhu paigutada naine-olemise-kast. Siis see kummimatt pesumasina alla. Tea, kas peaks kapi seina külge ka kinnitama. Noh juhul kui seal kapi taga on ikka midagi seina moodi, mitte ainult pahteldatud liiv.
Homseks jääb raamaturiiul ära tuua enne pooltviit. Oh neid õndsaid hetki kui saad maksumaksmise eest tänulik olla!
Laupäeval plaanisin minna üht uut remonti kaema, nüüd tuleb seda ka lastega koordineerida.
Ja mul oli vaja see lakke paigaldatava kardinasiini asi üle kaeda-mõelda. Ruloo on siiski liiga kallis ja lükandustest ei hakka üldse mõtlemagi. Kardina installeerin. Õmmelda ju oskan ja. Öh.
Ja siis on see küproki ja keraamilise plaadi koht. Et 8ne tüübel tundub traatriiuli kinnitamiseks ikka rõvedalt üledimensioneeritud? Samas on kahepoolne teip ja iminapp piisavalt veenvalt tõestanud, et kinnitab siiski kruvi ja tüübel.

Aga, et ma ennast liiga hästi ei tunneks, sain ma täna teada, et olen ikka võimas vana mõrd. See pole see koht, et tullakse esmaspäeval kui kõik poja sünnaks on organiseeritud, see on nagunii ja alati nii olnud.
Ma nimelt ühes teises kohas olen nüüd ka veel nii kõva mutt olnud, et suisa iidse sõpruse laiali peksnud. Lihtsalt ülestähendamise mõttes mainin.


Ükskord varsti algab aega, mil ma istun rahulikult oma padjahunniku keskele ja loen Esther Perelit.
Ja mul on raamatud riiulis!
See tantsiva luukere värk on ikka mõtteis. Nu ja taldrikusse tahtsin ka jälle kaema hakata.

Aga täna on alles teisipäev.

6 thoughts on “Mitmes eksemplaris ikka läheb ühes suunas.

 1. Kas Esther Perel pole mitte see värd, kes teenib raha jutlustamisega, kuidas petmisega suhtes võiks petetu rohkem pingutada, et petjal oleks ehk vähem tuju petta? Mis selles mõttes on muidugi arukas lähenemine, et see on ainus lähenemine, mille eest keskmine petja (soost olenemata) on valmis maksma + üldiselt on chump nagunii ainus, kes on valmis võimlema (soost olenemata), et ainult jumala eest 10 küünega sitast suhtest kinni hoida, nii et miks mitte neilt olemasolevate rollide kinnistamise eest raha küsida.

  Like

 2. Mul on sulle praegu nurjatu nõuanne, mida sa ei pea üldse järgima, aga mis mind ennast palju leebemal juhul vägagi aitas – kaasa alati kõrgemad jõud. Näiteks kokkulepe, et teil on 50/50 lapsehooldus ja pesatüüpi jagamine, see tuleks alustuseks fikseerida lastekaitseametniku juures. Graafik kirjalikult ja allkirjadega. Must valgel – reedest reedeni või mis see päev teil oli. Kui teine kasvõi poole päeva võrra kokkuleppest taganeb, see ka kohe fikseerida… Ma kunagi ammu pommitasid oma lastekaitseametnikku rutiinselt kirjadega: isa ei ilmunud jälle kokkulepitud ajaks kohale, jne.
  Torkisin aastaid ja aastaid seda isa, et ta ekooli oma konto teeks, küsisin nii kord poolaastas naiivselt häält tehes klassijuhatajat, et kas ekooliga on mingeid probleeme, isal IKKA VEEL ei ole… Praegu on, muide.
  Mõte oli selles, et kui peaks vaidluseks minema, kes on parem lapsevanem, siis on mul mingidki tõendid. Et olukorrast on teadlikud nii õpetajad, ametnikud kui üldse kõik, kellesse see puutub.

  Kui mul oleks olnud pesatüüpi jagamine, ma oleks iga kord seapesa eest leides kohe pildistanud ja saatnud kirja isalinnule ning samal ajal ka lastekaitseametnikule küsimusega, et kas see on siis nüüd kasvatus või (vormistada diplomaatilisemalt ja pedagoogikateoreetiliste põhjendustega aga mõte jääb samaks).
  Jne, jne.
  Minu lapse isast kasvas lõpuks inimene, või noh, suur laps enam nii palju hoolt ei vajagi. Või mõlemat. Seda esimest ei maksa loota, aga teine tuleb ikka ükskord.

  Liked by 1 person

 3. hm, ma jällegi mõtlen, et kuidas saab mees üldse öelda, et ei anna last sulle? kui sa võtaksid poisi ja läheksid, siis ta võiks hakata omi õigusi ju taga nõudma, aga millised peaks olema ikkagi põhjendused, et laps peaks pmst 100% isa juurde jääma? kui “hull või saamatu” see ema peaks siis olema? ma ei usu, et see ikka niisama lihtne on laps emalt ära võtta.
  ja kui ta isegi võitleks välja 50-50, siis on ju täpselt see, mida sa soovid.

  mis kõikvõimalikku fikseerimistesse ja pommitamistesse puutub, siis selleks peab ka ilmselt olema vastav tüpaaž. ma nt mõtlen, et jah, see võiks ju isegi aastate pärast miski tulemuse anda, aga pelgalt see mõte, et kogu aeg ja kogu aeg, pildista, salvesta, anna teada, käi järel jne, jne, uuu, never.
  mõistusega saan hästi aru, et oleks õige, ja ainult nii ehk olekski võimalik midagi garanteerida /ja kas siiski), aga kõik need vaidlused sinna juurde jne. kõik ei pane sellisele pingele vastu.

  pealegi, kes ütleb, mis on puhtus ja kord? kas see pole mitte subjektiivne? kui suur kaos peab olema, et oleks õigus öelda, et see kahjustab last ja laps selle vanema käest selle klausli alusel ära võtta? kas me mitte teinekord isegi ei põgene teise juurest ainuüksi “korra” pärast? kas piltide põhjal saab selle üle tõesti otsustada?
  ja mis siis, kui mees ühtäkki ei soovigi 50-50? kas siis lähed lapsega minema? või elad seal edasi ja iga kord, kui kohale jõuad, siis saad haiget?
  miks sa üldse soovid eraldi elada, kas mitte sellepärast, et selle hoolimatuse/ükskõiksuse ja tümitamise eest pääseda, selle tunde eest, et oled kogu aeg üksi? aga seal elades/käies, sa saad ju neid doose ikka ja jälle, ikka ja jälle.
  huh, anna andeks, ma ütlen, et ma ei suuda lugedagi, kohe olen ise otsapidi tagasi oma selles elus, ja see alandus ja hoolimatus on nagu nii kohutav, et …… ainuke, mis tõesti aitab/päästab, on kogu kupatusega lahti lasta ja ära tulla.

  Like

  1. Haha, see praegune olukord näitab suurepäraselt, et ähvardused ähvardusteks, see mees ei suudaks päris elus iial rohkem kui nädala korraga järjest lapsega veeta – siis peaks ju päriselt õppimisega tegelema jne.

   Like

  2. Kuna puhtus ja kord on asjad, mida see mees on ise taga nõudnud, siis tasub talle samu nõudmisi esitada. Lapse õppimisega mittetegelemine on juba hullem asi ja seda võiks fikseerida lapse huvides kaitseks.
   Kuidas mees saab öelda, et ei anna last emale? No saab ja ütlebki. Kas selle taga ka sisu on, on küsitav tegelikult tõesti, sest pole eriti näha, et ta jaksaks lapsega tegeleda. Aga kuna ta vajadusel saab vastikute kohtumängude ja psühholoogilise manipulatsiooniga kõvasti teist inimest rappida, siis objektiivsete ja tõestatavate andmete korjamine on kasvõi omaenda enesetundele hea.

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s