#life_after_love · huntkriimsilm

Jaht. Tähenduses ilge jala kaela taha väänamine.

Täna, reedel, idee järgi päeval, kui hea issi peaks nädalaks laste juurde tulema, öeldakse hommikul 6:18 skaibis, et tullakse vaid korraks pärast lõunat linna.
Sest järgmisel nädalal pole vaja kontoris olla, vaid alles ülejärgmisel. Siis tulebki laste juurde.
Et aprillis saab jälle 1+1 teha – 5. ja 19. algavatel nädalatel saab lastega olla.
Mis, KURAT, oli see takistus, et ei saanud varem öelda?? Ei teadnud? Täna hommikul just 6:17 selgus?
Persse!
FAKK!!
T….üri-Paide!
Kes teeb plaane ümber? Kooskõlastab ja otsib alternatiive?
Oda, aga mis tal sellest? TEMAL on ju nii mugavam. Misma siis olen sjuuke feminist, ise ju süüdi, võtku karistus vastu ja kannatagu nüüd.

Ja siis mul hakkab kogu see nädal keerama.
Et ma sõidan espesiell kaema üht kassi, mõeldes, et vaene kiisuke üksi kodus näljas ja kõht ka võib-olla koledat moodi kinni. Aga kassil pole häda midagi ja noorperenaine on ka tegelikult kodus.
Et nädalavahetused on sul nüüd kinni selle teisega ja tema on nüüd prioriteet number üks. Ja õhtuti .. eee.mmm..muidugi saad sa olla öö minu juures.
Et psihholoogil on karoova elutoas.
Et eelmise remondi vuugilint laseb värske primeri peale seina küljest lahti .
Et zentangle.
Et induktsioonpliidil plaat ei tööta, aga ahi töötab. Perse, ma selle vana pliidi nüüd tagasi upitan, raisk, hea kohe, et ei venitanud autosse ja kärutanud Tartusse teist.
Et nummerbelyslingul on mingi kolla (rootsikeelne auto üritab öelda, et numbrimärgi tuli on ühel pool ja mina teisel pool). Toreon-toreon.
Et .. fak.. ma pean ikkagi kas võtma julguse kokku, et ühendada ise oma pesumasin (kermenööri ei tohi osta unustada) või kutsuma kellegi, kel lisaks mõistusele on ka õigestidoseeritud käterammu.


Üks asi on kindel.
Homme ma lähen seina roosaks värvima ja kahe värvimise vahepeal lähen ümbruskonda kassijahile. Midagi head peab ju inimsel ikka ka elus olema.

20 thoughts on “Jaht. Tähenduses ilge jala kaela taha väänamine.

 1. miks sa poisiga välja ei koli? mis sind takistab? kas rahaline pool? on see ainult hetkel (koroonast tingitud) või sa oledki kodune (ilma enda sissetulekuta) selle mehe kõrval olnud/elanud?
  seda on nii valus ja öökima ajav lugeda, nii kaua, kui seal elad, see jääbki nii, ja jumala eest, ma tean, mis tunne see on, mõistad, mul hakkab aastaid hiljem ka sees keerama.

  Like

  1. Meitel on hetkel kokku lepitud pesamudel ehk siis külakorda käivad vanemad. Lastepsihholoog ka soovitas arvesse võttes noore mehe närvikava (kohanemisraskused, sotsiaalne ärevus jne.)
   Seni kui maal ollakse, ongi kõik ok – peamine ei mingit noateral kõndimist, et ÄKKI issile tundub, et keegi tahab talle mingit sitta korraldada. Hea ja kriitikavaba, ärevust vähem kõigil jne. Fanamat praegu arvestamata.
   Asi läheb käest ära siis kui kokkulepe 1+1 “ei tule välja” ehk et siis see on teisele poolele ebamugav ja liigselt kohustav. Siis ei saa mina enda juurde ära minna ja oma plaane teha, vaid pean arvestama maja, tema vanemate ja Kotkaga.
   Ma olen olnud pikalt töötu ja muidu kesise palgaga (ei viitsinud ju õppida, onju), sääste pole. Praegu on tööd, suudan end ülal pidada. Lapsega saaksin kolida oma peaaegu 30ruudusesse korterisse (ühisvara), aga isa ei ole nõus ja on ähvardanud selle nimel võidelda, et ma last sinna ära ei viiks. Ja mina pole nõus täisajaga fanamaga ühes majas elama, sest kui fanama ühel hetkel taipab (rääkimine on ju nõrkadele), siis on põrgu lahti kuidas ma olen teise poole majast välja tõstnud, kõike valesti teen ja sealt edasi. Maja ülal pidada ma ei jaksakski, praegu maksab teine pool tingimusi esitamata maja eest.

   Arvasin, targemadki arvasid, et 1+1 võib toimida, aga kõik on tegelikult nii nagu enne. Tehakse, mis tahetakse ja millal tahetakse. Ainus vahe ongi see, et kui koju laste juurde tullakse, on minul võimalus enda juurde ära minna ja ma ei pea siin mööda seinaääri käima, sest äkki tekib mõnel mõte, et ma tahan:
   – nurka suruda
   – lõksu ajada
   – hävitada
   -lömastada
   – nõuda, sundida ja kraaksuda jne.
   Kuigi talle ei tule ette, millal ma seda teinud oleksin, siis praegu võib ju olla esimene kord.
   See on see osa, mis on teisiti. Me ei puutu enam nii palju kokku, et mind saaks mingites nurjatustes ja alatustes kahtlustada.

   Like

   1. Sellised mehed kõik ähvardavad, mul ka ähvardas, eriti suure suuga rääkis kohtus, kuidas võtaks lapse enda juurde, kui ebastabiilne on ema, ei saa hakkama, kahjustab last jne, jne, kõik see tavaline jutt, mida nad armastavad rääkida. aga kõik nad siiski ei viitsi hakata jändama, kui lähed, ainult jutuks hea küll.
    teiseks, see 1+1 ei hakka eal kehtima, mitte eal, et ühel hetkel võtab ta mõistuse pähe, unusta see variant ära. kui selle peale jääte, siis pead arvestama, et jäädki selliseid emotsioone läbi elama.
    kolmandaks, see lapse nõrk närvikava, sellises kooselus lapstel kipuvadki just nimelt ärevus ja kohanemisraskused ja mis kõik välja lööma. ära minnes hakkavad need siiski tasapisi taanduma. ma ei tea, kust selline arvamus, et selline noateral elamine lastele ei hakka? isegi kui issi eemal ja ei pea, aga see pidev teadmatus, et alati võib midagi muutuda, alati võib ta sisse ilmuda ja välja astuda, kui tahab, need tema ettearvamatud tujud, see ükskõiksus, kuidas ta naisega käitub, lähedastega, kõik see päevast päeva, mida julgeks öelda, et mida kauem, seda rohkem halba teeb, need suhtumised ja ebakindlus ja mis kõik muu ta sisse terveks eluks jääb….kummaline lastepsühholoog ma ütleks, aga ok, ma pole ka asjatundja, lihtsalt kogemused.
    neljandaks, poiss kasvab, saada alati pool kohta juurde võtta, ehk kahetoalise ühel hetkel hankida. tõsi, ühetoalises on lapsega keeruline, olen nõus, mõlemale. ja mehelt hetkel ligi + 300 alimente.
    viiendaks, unusta juba see fanama. ma saan aru, et sa oled ometi juba 40+.

    mina ikkagi mõtleks.

    Liked by 1 person

   2. Fanamaga on see asi, et kui ta elaks kaugemal, siis ma kaaluksin tõsiselt siia majja edasi jäämist – maksab sama palju kui kolmetoalise korteri ülalpidamine + küttepuud. Elagu siis maal. Praegu mulle tundub, et ma ei jaksa ja siis eriti ei jaksa kui fanamale midagi kohale jõuab. Juba praegu käib elama õpetamine närvidele.

    Teine variant psihholoogiga oli arutlusel Eesti klassikaline laps käib külakorda.
    Kui kõik see karoova läbi saab ja jälle uuesti arutama saab minna, siis ma vajaksin küll värskemaid teadmisi uute arengute valguses.

    Kui karoova läbi saab, saan ilmselt rohkem ka sellist tööd võtta, mida ma aastaid enda ja tuttavate jaoks teinud olen – siseviimistus, remont – , kuid milles alati mingeid vigu leiti ja ma varem ei julgenud üksi kellelegi teisele teha. Nüüd olen üht-teist juba oma vastutusega teistele teinud ja see – pahteldamine, lihvimine, värvimine ja tapeet – hoiab nina täitsa vee peal. Kui suuremaid masinaid kinni jaksan jälle hoida (süda praegu nõrk), saaks plaatida ka.

    Like

   3. siin oleks nüüd hea koht kõigil lahutusasja läbi teinutel kogemusi jagada. Mulle – kogenematule – tundub, et üks hea asi oleks praegu päevikut pidada, kuidas teoreetilise 1+1 rakendamine päriselus välja kukub (et pooltel kordadel teatab isa viimasel minutil, et ei ilmu kohale ning et tema nädalatel on maja pidamata), see oleks argument; täisealine tütar saab lisatunnistaja olla, kuidas isa oma nädalatel lapsevanema rolli tegelikult talle on jätnud.

    Liked by 1 person

   4. Saan aru ja vbl vajavad täpsustust ka blogilugejad, et “maal ollakse” tähendab, et maal on armastav abikaasa üksi. Ja sina oled koos laste ja mehe vanematega peremajas…

    Liked by 1 person

 2. Ma muidugi lugesin, et “hea kohe, et ei veinitanud” – ja mõtlesin, et no AUTOS veinitada jah hästi nagu ei sobi, aga muidu igati normaalne lahendus, ei maksa väikest veinitamist kohe hukka mõista. 😀

  Like

  1. Vastavalt rikutuse tasemele, onju 🙂
   Ja ma absoluutselt ja vabalt saan VEINITADA autos, sest ühe asja ma olen oma elus hästi teinud – laps sai keskkooli lõpukingiks autojuhiload 😛

   Like

   1. Laps sai load lõpukingiks? Minu laps sai ka autokooli ülikooli lõpukingiks, aga siiamaani ei suuda lube ära anda. Ma tegelikult tean, et tal p o l e annet autondusevärkideks. Aga see oli minu peibutus, et “kui lõpetad, siis saad”…Ma peaaegu ei tahagi, et ta need load ära teeb ikka ja jälle uusi riigilõive jne. makstes, aga milleks siis see kooliraha nagu öeldakse…Mina kui äperdis igas asjas ikka imestan, kuidas naised suudavad autot juhtida! NII TUBLID.

    Like

 3. Kohtus lähevad arvesse siiski ainult ametlikud tõendid. kõikvõimalikud päevikud ja muu on nagu ta on. lapsi, alla 14a. üldjuhul ei kaasata ja üle ei kuulata, mu 14-aastane oleks võinud sel hetkel tunnistada küll, ta oli ikka näinud ja kuulnud ka, kunas elas ju meiega, aga ei lubatud teda tunnistama. mul käis ema tunnistajaks, eks ta ikka vahetult enne lahkuminekut üht teist nägi (kui ma näitasin ja kutsusin), kägistamisjälgi mu kaelal ja sinikaid ja nipet-näpet veel. aga ikkagi oleks vaja ametlikke tõendeid. ja kui ma üldse “selles elus temaga” midagi kahetsen, siis seda, et ma ikkagi ei teinud seda ametlikuks. ikka tundus, et mis nüüd mina, kuskil ja kellegi on hullem, käeluud ja verejooksud, ja.
  ühesõnaga, kohtu pole kindlasti koht, kuhu peaks soovima välja jõuda. seal tehakse sulle veel vastaspoole ja tema advokaadi poolt sajaga haiget juurde, see emotsionaalne tümitamine, need valed, väljamõeldised, mida sa oled sunnitud siis kuul(a)ma, see oli päris õudne. seda enam, kui sa ju ise tegelikult tead, mis ja kuidas oli.

  Like

  1. Tunnistajad..
   Aastaid üksindust , töötust ja kodus istumist, häbi teiste ees nagunii. Tegelikult sain ma isegi selgelt liiga hilja aru, et see kõik polegi normaalne ja viga pole ainult minus. Mõni üksik sõber teab ja on näinud mõnda juhtumit. Päevikud on muidugi nüüd üle lugedes ikka rämedad, aga iga teise kursuse tudengki teeks need maatasa ärevuse, sotsiaalfoobia ja depressiooniga seotud ravimite võtmise tõttu.

   Like

 4. Aga sul on ju Skype vestlused, kirjad, sõnumid. Need on dokumendid. Tee screenshotid, salvesta mitmesse kohta ja kindlusta sellega seljatagust.

  Like

 5. Ma tahtsin ka seda sama soovitada, mida L soovitas.
  Kõik asjad katsu kirjalikult teha. Hoia alles ka enda meilid. Skype vestlustest screenshotid, sõnumid. Oma vastustes kasuta midagi sellist “nagu meie kokkulepe ette nägi on kuupäev-kuupäev sinu kord. Saan ma õigesti aru, et sa praegu rikutud seda kokkulepe” Oleks hea kui ta seda selge sõnaga välja ütleks. Sellised tõendid on head
  Ja siis, et isa maksab tütre hariduse eest? Isa kohus on last toetada. Kui ta hakkab vigurdama siis jälle kogu kommunikatsioon kirjalikult

  Liked by 2 people

  1. Kahju küll, aga ülikooliharidust minu teada ei ole seaduse järgi veel kohustust toetada, see on rohkem siiski vanemate võimalustes ja ambitsioonides kinni. Ses mõttes saan ma Alexi alalhoidlikkusest aru. Siiski võib siin leiduda teine väljapääs ja seda teemat tasuks arutada tütre endaga.

   Like

   1. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis seaduse järgi peaks olema vanematel kohustus oma last toetada kuni 24. (26.a?) aastani juhul, kui laps õpib. Alex vt seadus üle. Saad selgust.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s