#life_after_love

Ole meheks!

Ma vist olen nüüd ikka täiega vihane!
Päriselt!
Fakk, raisk, laste elamine on reaalselt nagu prügimägi! MITTE midagi pole koristatud. Reaalselt kohe mitte midagi! Kuhu kukub!
Oiraisk!
Minu kallal sai kõik need aastad naaksuda ja vinguda palju jõudu oli ja natukle rohkem ka, kuidas KEEGI ikka peaks ja võiks ja tuleks. Kurat!
Ja nüüd kui on võimalus ideaalseks lapsevanemaks olemine reaalses elu ette näidata, areneb köögi töötasapinnal üks ja põrandal teine tsivilisatsioon! Perse! Kas mina sündisin pürst pihus? Ainult minu teeraja peale jäävad klaasi- ja papikogumise konteinerid ning panditaaraautomaadid?

Vanema lapse käest olla koju tulles küsitud, mis söögiks on.
Üliõpilase põhitöö.. ehk et siis kodused kohustused ei jagunenud minu välja kolides mitte minu ja laste isa vahel, vaid minu ja samast soost vanema lapse vahel?

Nooremal lapsel on koolitöödega järg vägagi käest ära!
Ei olla saant kaeda, mis Kotkal õppida oli, nii palju kui laps ise ütles, olevat kontrollitud.
Selge sõnaga ja mitu korda sai üle korratud, et e-kool on minu arvutis alati lahti jäetud. Veebiaadress, kasutajanimi ja parool lisaks kirjutatud hiiremati alla paberi peale.
Et on vaja näpuga järge ajada. Iga päev.
Illallaaaaa-trullalllaaa, issi ei tea midagi, pole kuulnudki!
Ju ma ei oska inimese moodi rääkida. Nagu ikka.

Aga fanama uus sülearvuti on wifis!

12 thoughts on “Ole meheks!

 1. No kuule! See on ikka kõigi majas elavate inimeste asi, et koristatud saaks. Lapsed lihtsalt peavad vastutuse võtma ja enda järel koristama hakkama. Sa ei tohi minna ja hakata nende laga koristama. Võid kõrval seista ja näpuga näidata ja see on kõik. Sina seda sinna ei tekitanud ja koristama ei hakka!
  Kuuled! Ei hakka!

  Liked by 2 people

   1. See on sinu valik. Viieaastane on kooskoristav. Üle kümne aastane suudab üksi koristada ja kui koos on vaja, siis sa võid tutvustada tolmuimeja asukohta. Tüdruk on sul ju täiskasvanud inimene?
    Sa ei ole koristaja ja kellelgi pole õigust sind nii kohelda. Sa pead selle neile teatavaks tegema ja kui see tuleb neile üllatuse ja šokina, siis on see küll viimane aeg.
    Ja kui laste isal on asjast teistsugune arusaam, siis kahju küll

    Liked by 3 people

   2. Lapsed hakkasid ema ukse vahele ilmudes koristama 🙂 Vanem laps isegi ütles, et natukene nagu piinlik on. Isaga siis ilmselt sellist probleemi polnud.

    Liked by 1 person

 2. Ma mõtlesin just sedasama, mida Paula, aga ei julgenud öelda – need on ju suured lapsed, üks suisa üliõpilane. Ei pea nendega KOOS tegema, saavad ise ka. Las nad ka nüüd veidi teevad. Mu meelest ei pea selles vanuses laste järelt koristma ei isa ega ema.

  Liked by 2 people

 3. Piinlik on hea! Piinlik on edasiminek! Tegid ka silmad lahti.
  Ma olen töö tõttu pidanud lapsi omapead jätma, kui nad teismelised olid. Ja minu nõue oli, et kui ma jõuan koju, siis ma eeldan, et elamine on täpselt sama korras kui siis, kui ma lahkusin. Kuidas nad vahepeal elavad, ei ole minu probleem, aga kui ma koju jõuan siis olgu korras.
  Siis ilmnesid laste erinevused. Poiss arvas, et kui kogu aeg teha, siis on lõpuks lihtsam ja tüdruk jättis kõik vedelema ning tegi enne minu saabumist suure pingutuse.
  Sellel pinnal oli neil omavahel ütlemist, aga see ei olnud minu probleem
  Sa pead neil laskma inimeseks kasvada

  Liked by 3 people

 4. Kas isal ei ole ekooli kasutajat? Kui jah, siis miks?
  Ei, sa ei pea laskma tal oma konto alt ekooli minna. Ta on suur inime, ta peab oma konto tegema. Kasvõi sellepärast, et sis on õpetajatel näha, kumb lapsevanem ekooli külastab.
  Samamoodi nagu ei soovitata lastel vanema konto alt sees käia ega vastupidi.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s