#life_after_love · #stayhome

Mul on kaardimajade konstrueerimises must vöö.

Kui Kotkal on tegemata tööde virn issi nädala jooksul e-kooli andmetel retsilt kasvanud, siis kes on süüdi?
a) noor mees ise, sest jutukuulamine on nõrkadele
b) issi, keda ei huvita?
VALE!
Süüdi on emme, kes pole kujundanud lapsele õigeid iseseisva õppimise harjumusi ja õde, kes õppimist meelde tuletab! Üleüldse võiks majas olla vaikust ja rahu ning lapsed vähem kakelda.

/ovatsioonid saalis/

Ei midagi uut siin päikese all. Kõik teised peavad muutma oma käitumist ja suhtumist! Ignorantsus on õnnistus.

Ja ma just jõudsin mõelda kui tore ja äge mul on kui keegi teine lõpuks ometi lapsepidamise koormat jagab. Et hommikul kisud kellegi teise majas silikooniga kinnitatud ukse lävepakku ära ning kangutad pisut nihu kiskunud sanitaartehnilise operatsiooni tõttu kraanikausialust kappi seina küljest lahti. Lõunaks skoorid enesele popi ultraheli-õhuniisutaja, mis on hetkeseisuga odavam kui igal õhtul uus padi ja mõtled tõsiselt maski tüüpi ROOSAdele fotokroomsetele päikeseprillidele, mida saaks valutult kanda nende hirrrrmkalliste uute lugemise+nägemise prillide peal. Õhtul aga avastad juhuslikult naiseksolemise-kasti, määrid ammu väga hästi äraunustatud raseerimisseepi (onon sjuuke olemas) jalgade peale ja nuhutad veel paremini ära unustatud Dali parfüümi ning õmbled paar viimast satsi seelikule.
Siis sööd arvuti ees tatraputru ja otsid, kas mõnes veebipoes võiks olla sitapoti prill-laua kinnitusi, mis ei maksa poolt kuningriiki ja kohvimasina filtrit samast hinnaklassist.
Lill!
Elu nagu mehel. Iseenda jaoks.

Hetkeni, mil helistab murelik õpetaja.
Kogu mu hästikonstrueeritud kaardimajake.

Reedel minnakse maale ära.

Vahel ma mõtlen, et kas koolipoisi tagumikunaha temperatuuri langus võib põhjustada tema ajude pehmenemist. Või on mingeid muid töökindlamaid võtteid pidamaks meeles, kus asub see kurikuulus elukohajärgne põhikool.

4 thoughts on “Mul on kaardimajade konstrueerimises must vöö.

 1. Õpetajale ütled, et ta peab rääkima selle lapsevanemaga, kelle valvesoleku ajal on õppimisprobleemid toimunud ja annad talle telefoninumbri. Ütled veel:”Tegelikult, kui laps on isa hooleks, pole mul õigustki sekkuda, see on isa ja lapse omavaheline asi ning kvaliteetaeg”

  Liked by 1 person

   1. Hmm, mulle vaadati kunagi etteheitvalt otsa, kui lasteaias oli reedel isadepäeva üritus ja samal ajal oli isa nädalavahetus, nii et meil jäi kokkulepe, et isa läheb sinna üritusele ja võtab lapse kaasa. Ja viib esmaspäeva hommikul lasteaeda tagasi. Kasvatajad olid sellisest suhtluskorralogistikast väga teadlikud, neile oli kogu olukord selgeks räägitud. Järgmisel esmaspäeval, kui lapsele järgi läksin, ütles kasvataja mulle kurvalt, et Isa hilines üritusele ja laps oli väga kurb.
    Mõttepaus.
    Kuidas sina oleksid reageerinud?

    Mina läksin igatahes pühaviha täis ja ütlesin tollele kõrgesti haritud alushariduse spetsialistile, et a. sellest, et laps oli kurb, oleksite te pidanud isaga rääkima ja b. isa on täiskasvanud inimene, elab eraldi ja mina tema tegude eest ei vastuta.
    Kolmandaks helistasin ma tollele isale, kes, nagu selgus, polnud üldse teadlikki, et tema hilinemine selliseid emotsioone põhjustas.
    See on lihtsalt… Selline sotsiaalne eelarvamus, et isadega ei räägita ja emad vastutavad kõige eest. Aga kas see peab nii olema? Äkki muutuks maailm paremaks, kui ühiskond isadelt ka natuke vastutamist eeldaks? Ja see, kui me eeldame, et ka isad on täiskasvanud, ei peaks ju ometi mingi iik olema.

    Like

   2. Vabandust, ma läksin jälle pühaviha täis, see on lihtsalt… Nii ebaõiglane. Mitte niivõrd tolle isa poolt, kes oli lihtsalt täpselt nii mugav, kui tal lasti olla, vaid just ühiskonna poolt. Nagu.. barrikaadidele, seltsimehed naised!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s