#life_after_love

Milliseid kvaliteete ..

Et selline küss meitel siin kerkis psihholoogi juures, et milliseid kvaliteete ma arvan end suhtes pakkuvat? Või oli see midagi sinnakanti, et miks ma ei tea kedagitgi, kes minusse kunagi armunud oleks olnud. Kepp&keeks á la porutšik Rzevski, toitlaual-sokidpuhtad-voodisoe, jah, aga armumine? See, millest räägib “Mida naised tahavad?”
Ma olen olnud ratsionaalne valik ja/või tagavaravariant. Või siis keegi, kellega tuleb kohe alguses piirid paika panna – “ära mul järgi jooksma hakka” või “peaasi, et sa mind käperdama ei hakka” -stiilis. Veel enne kui MINUL üldse mingi selline mõte tekkidagi on jõudnud.
Miks ja kuidas ma saadan välja järgi jooksmise signaali? Kas ma olen kedagi stalkinud? Või mis on minus sellist, et minu puudutus juba ette tundub käperdamisena? Kui paljusid inimesi ma üldse olen julgenud sõbralikultki puudutada?
Tutvuse ja sõpruse ja armumise tekkimise spiraal. Avamine ja usaldus.
Muster, mida ma näen on huvi puudus minu vastu. Jah, ma olen õppinud kuulama ja peegeldama ja huvi tundma ja hoolima ja olemas olema. Väga paljudel juhtudel on sõprused aga lõppenud kohas, kus minul oleks samasugust sõpra vaja. Tõdemusega, et sõbral läheb praegu nii hästi, et ta ei taha mingit minuga seotud negatiivsust enesesse võtta.
Tegelikult on abieluga ju sama seis. Asi läks hapuks, kui mina midagi enda jaoks palusin.

Seepärast inimkond leiutaski htmli.
Ja prantsuse keele grammatika.
Ja pahtli.

10 thoughts on “Milliseid kvaliteete ..

 1. Tundub kuidagi imelik küsimus. Vähemalt siis, kui ma mõtlen sellele oma silmade leidmise mõttes – oma silmadega vaadates muutuks aktuaalseks hoopis küsimused stiilis “mida ma tahan” (ja mitte võtmes “kellelegi kasulik olla”, vaid oma meeleelamuste mõttes).

  teiseks – ma arvan, et enamasti inimesed ei teagi, et keegi neisse armunud on. Ma usun, et 99% minu armumistest ei saanud sellest kunagi teada.

  Liked by 1 person

   1. Naine, Sul on vaja teha ainult üht asja: õppida ennast armastama. See on nimelt kogu ülejäänule vundament. Muu ei ole hetkel oluline. Küsi psühholoogi käest selleks tööriistad.

    Like

   2. ma pidasin silmas peamiselt seda momenti, kus sa ise saaks kriitilise pilguga vaadata “nii-nii, mida sellel potentsiaalselt partneril mulle head pakkuda oleks ja kas ma teda üldse tahan?” Et sa ei pea olema kogu aeg see, keda kliendid assortiikarbist valida saavad, sa võid olla ise valija.

    (ja see, et valitut ei pruugi saada, on normaalne, see on lihtsalt elu, see ei tähenda, et midagi valesti oleks.)

    Liked by 1 person

   3. Sõltub ju, mida tahta.
    Sugugi ei pruugi tahtmised sobituda.
    Kas need mitte kohe üsna alguses kasvõi jutu käigus välja ei tule?
    Seda viga, et end teise maitse ja soovidele vastavalt muuta (mõningane kohandamine ehk tuleks kõne alla), ei tohiks kindlasti teha, aga kes meist ei oleks sellise olukorra ees olnud.

    Like

   4. Kohe üsna alguses tulebki välja, et ei mingit järgijooksmist, ega käperdamist.
    Või teine variant, kui oled otsuse teinud koos edasi minna, hakkab teine pool kohe dividende välja võtma.

    Like

 2. Ehk peaksid sa sellele küsimusele vastamise läbi hakkama oma häid ja tugevaid külgi ning omadusi märkama? Neid sõnadesse panema, välja hääldama, aktsepteerima nende olemasolu?

  Liked by 1 person

  1. jah (Signe jutu peale), kui ma üritasin välja mõelda, mis mõte võiks sellise küsimuse taga olla nii, et see nõme küsimus ei oleks, sis sain sama tulemuse – et see on iseenda heade külgede märkamise harjutus.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s