#life_after_love

Sealpool Emajõge.

Tartus käidud nagu nipsti. Või noh, mitte nii väga nipsti kui arvestada suures osas talviseid teeolusid ja levinuimat suvist sõidustiili. Mitme plekimõlkimisega oli nibin-nabin. Põllule sõitnud masina juures tundusid õnneks kõik omal jalal liikuvat. Eks see talv ja lumi meie laiuskraadile nagu ikka.
Ja siis hakkas meite kenal piruka-autol õlilamp helendama. Õli eriti ei olnudki sees!
Ja juba hakkasidki käed värisema!
Kodus ma oleks teadnud kohe, millisest plännist tuleb juurde valada. Nüüd keset Tartut oli paanikaosakond, mälus auk ja ajukäärud täiesti siledad.
Helistades oldi õnneks normaalses tujus ja ma sain pikal autojupipoodide alleel ühesse ärri sisse põigates oma täissünteetilise Castroli kätte.
Kohe oli järgmine häda, mis pani jalad ka värisema, sest hoiatav silt õliaugu korgil ei lubanudki seda kaelani täis valada.
Niisiis.
Kaks võimalust. Helistan veel ühe korra ning küsin palju on miinimumi ja maksimumi vahe milliliitrites, ega see mingi õlivahetus ei ole, onju, kus kõik sisse ära valad, või haaran möödaminejal nööbist.
Mõlemad variandid ülivägajubedad.
Otsustasin võõraga suhtlemise kasuks.
Õnneks ei pidanud ise kohe pikaks ajaks rooli istuma. Elus esimest korda lasti mind hoopis Ülikooli Raamatukokku ja fuajeest edasi. Külastasin rahustuseks isegi üht ühikaelu fotonäitust kuskil mingil korrusel kui Kirsiõieingel enesele järgmise seljatäie raamatuid kokku otsis. Oli nostalgiline kogemus.
Muus osas oli Tartu oma koha peal ja elu kees. Üks eriti nurgatagune eriti heade kroissantide koht oli rahvast nii küünarnukitundeni täis nagu karoovat polekski.

3 thoughts on “Sealpool Emajõge.

  1. appi, praegu tuli mul enda elu meenutades ahaa-elamus – see kõik meenutab mulle väga seda, kuidas ma pärast põhikooli koledusi hakkasin tasapisi tiibu sirutama, kookonist välja tulema ja avastama, et kogu elu ei olegi nagu põhikool, suurem osa inimesi ei võtagi suvalist mu ütlemist või tegu ettekäändena, millest kinni hakata ja norima hakata, ja sõbralikkus on maailmas olemas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s