#life_after_love

Sina ei pea mitte kommentaariumi kommenteerima.

MUUDETUD:
Paarisuhte vägivallast rääkivate lugude lugemine ja kommentaariumisse vaatamine, eriti viimane, mõjub nagu metanool. Mõtled, et ehk saab lonksukesest kergem, kuid tegelikult kaob vaikselt nii mõistus kui silmanägemine. See on vale ravim. Mürk, sest Eestis levinuim mõtteviis on naistevastase vägivalla õigustamisest lihtsalt nii läbi imbunud.
Nii nagu ma ei vaadanud Võsa-Petsi, nii on mul ilmselt tervemõistuslikum mitte lugeda liiga iseenesetarkade inimeste mõtteid paarisuhtevägivalla artiklite kommentaariumis.
***
Kui nüüd juhtub siia lugema keegi, kes tahab midagi jahuda suitsu ja tule seostest, kahekesi tango tantsimisest ja nii edasi, siis olgu toodud üks viimatine näitekene.
Siin majas hakkas pesumasina kanalisatsioon vett välja ajama. Jätame hetkeks kõrvale kiirustades paigaldades tehtud väikese “ah, käib kah”-i ja vaatleme probleemi, miks asja halvaks minnes polnud pesumasina kanalisatsioon end nelja päeva jooksul ise korda teinud.
Kommentaariumis ja meie majas vaatab nüüd vastu selline mõtteviis:

Klassikalises ehk traditsioonilises heterosuhtes on kõikse füüsiline halb alati alguse saanud naise liigsest näägutamisest ja mittemõistmisest. Valikuvariante on alati tegelikult mitu.
Esimene kord on alati valida mehe meelerahu ehk naisel ise oma probleemiga hakkama saamine.
Aga ei! Nagu ikka tavaliselt, teeb naine siin kohe esimese vea! Tal on prioriteedid täiesti paigast ja ikkagi võtab ette kurtmise ja nõudmise! Normaalne mees ei hakka selle ühe korra peale muidugi ju ometigi, vaid õpetab abitut lolli, kuidas asi käib, kuigi tegelikult pole iga pesumasina töötsükli järel põranda kuivatamine üldsegi mitte nii raske nagu mutt mustades värvides maalib. Tüütu vingumine aga ajab hoopis igasuguse läheduse pakkumise isu pealt ära. Üks asi viibki ju teiseni!
Kui nüüd aga tõsiselt mõistmatu ja väga vastik naine teist korda meelde tuletaks, lausa sunniks võib öelda, siis võiks ju ometigi lühema süütenööriga mees juba sellise näägutamise peale küll närvi minna. Kõik mõistaks! Ainult feministid ei saaks aru, kui kale pea võib tegelikult ühel emasel olla. Ei saa ise sellist väikest asja vaikselt ära lahendada? Kohe peab meest päevi ja nädalaid ja kuid tüütama?
Nüüd ongi küsimus selles kolmandas korras, kohtuseaduses. Kas saab või ei saa seda pesumasina ja kanalisatsiooni ühendust korda. Arvestades koduvägivalla hulka on selge, et kõik naised või vähemalt suurem osa on oma kraaksumise ja näägutamisega kolaka ise ära teeninud. Persse küll, miks peab võrdõiguslikus ühiskonna ikkagi kõik naisele ette-taha ära tegema?


Kui reaalses elus nüüd naine võtakski teadmiseks selle 1x öeldu, et on vaja muffi – üleminekut 20lt 32le – siis võib ju mõelda, et vähemalt ei ajanud ta meest oma pideva(!) sundimise, kraaksumise ja näägutamisega viimase piirini.
Pärast mõningaid ekstsesse ka mehele tee peale jäävas ehituspoes, kus naisele tahetakse maha müüa ka vanakuradi vanaema võib ta sealt väljuda isegi õige, 59 senti maksva kummilullaga ja selle kodus paikagi panna.
Mida ütleks nüüd kommentaariumis ja meie majas end naisest priviligeeritumaks pidav mees:

See on vähenaiselik! Sellisele isasele mõrrale ei saa nüüd küll ükski normaalne mees lähedust pakkuda! Ise veel ütleb, et armastab, aga selja taga tegelikult nii julmal viisil kastreerib.

Muidugi võib juhtuda, et kõik see äkzn vajub aegade hämarusse ning ei tule kaua aega kellelegi meeldegi.
Aga kui tuleb, siis on kommentaarium tuline, rääkides üleüldisest ja hukatuslikust usaldamatusest:

Kas naine siis tõesti ei usalda meest isegi väikestel juhtudel nii palju, et see pere eest hoolitsemisega hakkama saab? Naine võib küll teada ja guugeldada ja juutuubida, kuidas asjad käivad, aga kas poleks tore kui mõningates asjades, milles mehel tavaliselt lihtsalt rohkem kokkupuuteid on olnud, abi küsida?


Just sellises infoväljas minusugused naised elavadki. Õiget lahendust pole! Võib olla 100+n varianti, aga sina valid alati vale.
Tango.
Suits&tuli.

Stay tuned..
..to be continued..

6 thoughts on “Sina ei pea mitte kommentaariumi kommenteerima.

  1. Kuna ma a) olen ise samas meeleseisus olnud ja b) tunnen sind ka reaalselt, mitte üksnes virtuaalselt, julgen öelda järgmist. Sa teed endale nende mõtetega, mis sul siin kirjas, jubeda karuteene. Ja adressaat, kellet sa muutust ootad, on täitsa vale. TEMA ei muutu. Kui sa tahad oma eluga teistmoodi, paremat, kergemat moodi edasi minna, pead SINA muutuma. Pead postituses oleva sarkastilise jauramise lõpetama (vabandust terava väljenduse pärast) ja uue hingamise leidma. Vastasel juhul ei ole su tublist ja julgest sammust omaette elama asuda vähimatki tolku, sõtkud samas oravarattas edasi, tunned samu tundeid edasi.
    Jaa, ma meelega ei valinud praegu pehmemat tooni – kui üle piiri läksin, on sul tuline õigus mu kommentaar kustutada ja/või mind korrale kutsuda.

    Liked by 3 people

    1. Lugesin oma kommentaari üle – sai kirjapildis teravam, kui mul mõtteis oli. Palun andeks. Mida ma öelda tahtsin: kui sa südamerahu soovid, tuleb sul (õppida) mehest lahti laskma. Sest tema sinust ei lase, kui ma vähegi inimtüübiga pihta panen. Muidu ma ei targutakski, aga nagu mainisin, olen ise sarnases olukorras olnud, ja ainus, mis aitas, oli ennast tööle sundida, selmet mehelt köie („ahelad“ kõlaks vist liig melodramaatiliselt) läbiraiumist oodata – tema poolest võiks see köis tänaseni täitsa siduv olla.

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s