#life_after_love

Loogikaharjutusi

Muidugi ei teata, kas tullakse täna või homme peale tööd. Pole selleks vaja just “Selgeltnägijate tuleproovi” võita, ma arvan.
Aga muidu me vedasime täna Kirsiõieingliga sinna Airn’b korterisse mõeldud külmkapi ikkagi ära. Eks ta sjuuke küsitava väärtusega asi olnud, sest tema kõndimismustri juures võib üht-teist ikka valesti koordineeruda. Aga kedagi teist polnud võtta ka. Normaalsed inimesed on sellise nunnu ilma puhul ikka kuskil perega.
Ja me saime hakkama! Asi iseenesest oli kerge, aga mõõtmetelt küllat suur.
Siis see külmkapp ei mahtunud tööpinna alla ära!
Okei!
Esimest mõtet ma tutvustama ei hakka, see oli tavapärane – oirsk, aga ma nüüd saan, kui kelleltki abi küsima peaks.
Teine mõte oli juba loogiline. Need asjad on mõeldud muu hulgas ka tööpinna alla. sada korda sai eelnevalt mõõtetud nii asja kui tööpinna paigaldamise kõrgust. Tööpind sai standardkõrgusega. Külmkapi jalgade altpoolt kruvimine tulemust ei andnud. Aga kus häda kõige suurem, seal instruktsioon kõige lähemal. Inglisekeelset oli õnneks ka. Seega, tuleb midagi pealt ära kruvida! Kuna ukse poolsuse vahetamiseks tuleks nagunii midagi pealt ära kruvida, siis katsetamine ei maksnud midagi. Ja saate aru, toimiski! Mahtuski! Nagu nipsti! Polnudki põhjust abi saamiseks helistada ja enesele esmalt halvasti öelda lasta.
Üks mure jälle vähem!
Tuletasin siin endale meelde, et üks kord küsida või abi paluda on nõudmine. Teine kord on juba selgelt sundimine ja kolmas kord sama (mulle või kellelegi teisele vajalikku) asja meelde tuletatada, kõik teised juba ammu mõistaks, et see on sulaselge kraaksumine.
Ma ei nõudnud, ei sundinud, ei kraaksunud. Polnud õpitult abitu. Vähenaiselik feminist, kui siis ainult.
Aga mul on nüüd külmkapp kah!
Panin oma eile ostetud kodujuustu, kohupiima ja munad aknalaualt külmkappi.
Jee ma täna õhtul seal putru keedan. Paremal juhul joon selle jõulust seisma jäänud porteri homme õhtul ära.

7 thoughts on “Loogikaharjutusi

 1. Mul on hetkel sarnase sisuga mure. Külmik on olemas, aga näeb juba välja, nagu asotsiaal oleks sinna sittunud. Ja sulatada/pesta pole seda saanud, sest kodukontorit tehes on ju igapäevaselt vaja selliseid asju nagu piim ja munad. Jäätise veel jätaks mõneks ajaks ostmata või paneks paariks päevaks rõdule, aga just need asjad, mis tahavad, et +5 oleks, tekitavad muret. Meil hea soe korter ka, nii et aknalaual oleks ilmselt liiga soe. Huvitav, kuidas koridoriga oleks, sest seda vist eraldi ei köeta, äkki ühiskasutatav koridor oleks +10 ja kannataks selle ühe päeva ära … Meil viisakad naabrid, vaevalt nad mu mune prügikasti viskama hakkaksid.

  Like

 2. Mune ei pea külmikus hoidma, parim temperatuur on 12 kraadi juures.
  Jõudu iseseisva elu alustamisel, see võib kaasa tuua ohtralt positiivseid avastusi.

  Like

  1. Nojah, aga korteri sisetemperatuur ei ole ju 12. Meil on julgelt pigem 20, ma kõnnin siin enamuse ajast sportrinnakaga ringi, mitte särgiga. Nüüd, neil päris külmadel päevadel, olen pannud särgi ka selga. Nii et see selgelt ei ole see temperatuur, kus mune ja/või piima hoidma peaks. Muidugi on ka alati variant teha külmik tühjaks ja üks või kaks päeva ainult woltida. 😀

   Like

  1. mhmh. lisan, et ma olen vahel teinud külmkapile kiirpuhastust (1 niiske ja 1 kuiva lapiga, ühesõnaga pesen ja kuivatan) ilma sulatamata, kui väga rõvedaks kisub. Selle ajaks ei viitsi ma asju isegi kuhugi eriliselt jahedasse kohta panna.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s