#life_after_love

Oh mu kass! Ja saagu valgus!

Ma päris õigest otsast ei alusta, vaid lihtsalt raporteerin —iiiiiiii — VALGUS!
Ei pea enam asjale minnes potti läbi käperdama ja prill-lauda õigesti peale sättima. Kohe näedki!
Ja küünavalgel ei peaks pessu minema.
Ühesõnaga – vannituba-kempsus on lambid laes!
Saan lõpuks ometi kõik tolmu kokku seal.
Aga et liiga vara mitte hõisata, siis köögis ja toas valgust ei ole. Aega ei jagunud. Kööki oleks nibin-nabin saanud, kuid juhtmetele peale kirjutatud märgid meeles enam polnud. Tuli hakata tester näppus katsetama kus ja mida. Ma räägin, et oi seda oleks kallis osta olnud.
Esikus lähenesin samal ajal loominguliselt ja integreerisin lihtsalt ühendamata pesumasinale kukile odava laualambi. Kiiresti ja paljudeks kildudeks purunev, seda küll, kuid esialgu töötab ausalt. Ei pea enam pimedas esikus telefonivalgel ehitusprozektorit sabapidi seina toppima.
Ma ütleks, et äge olen.

Muus osas oli poliitiline. Isa ja tütar vaidlesid uudiste valguses Ühendriikides tegutseva süvariigi üle ja asi lõppes seisus, kus ideaalne lapsevanem saatis järeltulija perse.
Nii ütleski!
Jah, sest saab!
Aga tulevast juristi see muidugi nutma ei ajanud, kuigi minul võttis küll südame alt vägagi külmaks.
Ma alguses kartsin muidugi tuttavat stsenaariumit, kus õige mees kunagi tööriistad nurka viskab ja uste paukudes maale tagasi läheb ning minu valgustusega on seal, kus seni. Aga näed, kokku võeti end.
Karistuseks ei sõideta Kirsiõieingliga nüüd Tartusse, sest seal oleks vaja pliit vahetada ja lamp üles panna ning veel üht-teist. Pliidi pistiku vahetus käib mulle muidugi üle jõu, aga paari augu puurimises olen juba täitsa kobe käpp. Seega.
Mis teha. Parafraseerides – me pole enam ta perekond ja laste juures pole enam ta kodu.

One thought on “Oh mu kass! Ja saagu valgus!

  1. Noh, siin ütlen ma küll, et see on noorele inimesele eluks üsna vajalik õppetund, et ära vaidle nendega, kellelt sul midagi vaja on – või ole valmis elama ilma nende asjadeta / sebima neid ise kuskilt mujalt. 😀 Mina tema vanuses olin valmis elama ilma, sest no vanamees ajas närvi ja oli rohkem vaja kõva häälega see välja öelda. Ega temavanused lollid ei ole, ju ta ka ikka aru saab, mis arvamuseavaldamise tulemus on. See lihtsalt on vanus, kus enamikul meist on karjuv vajadus oma hääl kuuldavaks teha. Rõõm kuulda, et mitte sinu elektritööde hinnaga.

    Aga mina näiteks olen elus jõudnud nii kaugele, et ei viitsi kellegagi vaielda (peale oma mehe). Sa võid mulle öelda, et 2 x 2 on kümme ja ma naeratan, ütlen, et see on huvitav seisukoht, ja lihtsalt ei tule rohkem külla. Mehega tahan jätkuvalt koos elada, nii et temaga ikka vaidleksin, kui väga imelikud (ja üldist misogüüniat näitavad) seisukohad oleksid. Aga see, mida minu isa arvab näiteks USA sündmustest, just seda ongi, ta ei hakka iial reaalselt midagi mõjutama, nii et las tema siis arvab. (Sama minu kohta muidugi, kedagi ei koti, mis ma siin omaette arvan.) Olulisem on see, kui keegi pidevalt surub sulle peale vestlusi, mille pidamisest sa üldse huvitatud ei ole. Selle olen ma lahendanud asja nii, et ma lihtsalt kõnnin minema ja hakkan näiteks nõusid pesema või sukeldun nutitelefoni. Ja samad nipid, mis toimivad koera või kaheaastase lapse puhul (kui teed asja X, ei saa sa enam mingit tähelepanu), on üllatavalt hästi toiminud ka täiskasvanutel. 😀 See konks on muidugi, et paar esimest korda nad vihastavad, aga mind ei huvita see, kas keegi, kes mulle palka ei maksa, minu peale vihastab või mitte – kui inimene tahab minuga edasi suhelda vähemalt sama palju, kui mina temaga, siis ta paari korraga õpib ja korrigeerib oma käitumist. Ja kui ei õpi, siis mis ma olen kaotanud? Inimese, kes mind nagunii närvi ajas. 😀 K, thx, bye siis, nagu noored ütlevad.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s