Uncategorized

Kas Mihkel Raud oskab lugeda?

Pilli mängida, rääkida ja kirjutada ta igatahes oskab.
Nüüd olla ta väidetavalt mõned suhteraamatud funktsionaalselt läbi lugenud ning täiesti iseseisvalt oma viiekümneesimeseks jõudnud arusaamisele, et naine on ka inimene. Nagorski, Chapmani ja Guriani tsitaate ning ümbermõtestamisi pudeneb ses raamatus mängleva kergusega. Nagu ka viiteid popkultuuri tuntumatele ja vähem tuntumatele teostele.
Lobe lugemine tuntud headuses.
Kordi ja kordi parem kui lasta end lihtsalt niisama lehitsedes lõksu vedada Margus Vaheri või ka David Deida imalatest käibefraasidest kubisevas järjekordses, ilmselt siis papikokkulükkajaks planeeritud trükises. Mihklil ON kogemust ja analüüsioskust ikka aastatega kõrvade vahele kõvasti rohkem kinni jäänud. Isegi siis kui sisu – raju kohustusteta seks – on juhtmõttena sama.
Juba puhtalt naise inimeseks pidamise mõtte tekkimise pärast võiks öelda, et puid pole mitte asjata maha võetud ja oluline raamat eesti keeles mõtlevas suhtekirjanduses on loodud.
Ja ma ei alahinda siinjuures üldsegi Katrin Saali Sauli “Kärgpere käsiraamatut”, mis kohustusliku kirjandusena võiks olla just praegu kepialustuseas oleva haritava noore lugemislaual.
Mihkel Raud kirjutabki pigem neile, kes avastavad alles praegu, pluss-miinus viiekümnesena, et ümber vorstijupi keerlevas elus on ka mõningaid mittehalle varjundeid.

Inspiratsioonilugu: ” Ivo Linna – Aita mööda saata öö”

2 thoughts on “Kas Mihkel Raud oskab lugeda?

  1. Ma olen käinud Saali-Sauli juures teraapias, ja muuhulgas on ta mu ühe poja klassivenna ema.
    Tal endal on ka kirju elukäik ja kärgperendus elus aktuaalne, mitu meest, mitu last ja paras puder ja kapsad. teab, millest räägib.
    temaga oli muidugi huvitav rääkida ja arutada. ta on aus, vaatab asjadele otsa täpselt nii nagu need on, ei ilusat ega püüa paremat pilti luua.
    Aga no väga pikalt minusugune teda suhtluspartnerina endale muidugi lubada ei saa, kuradi kallis on ta:)

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s