h6bedane

Visuaalne mõtlemine.

Aitäh, et te aitasite minust lugupidaval moel mõtteid selgemakas mõelda küsides viisakalt ja hoolivalt küsimusi, millele kirjalikult vastates tuli enne lause lõpuni sõnastada ja mõttel mitte uitama minna lasta.
Minu siiras ja südamlik tänu!
Blogides on oma võlu.
Erinevalt päriselust, kus on palju kergem süvenemata nähvata, et oled ju täitsa loll, ise süüdi ja paras kah.
Blogi on üleloetav. Iga meeleolu ja häälestatusega.
Blogis võib olla taust. Ja mitte ainult minule endale ülelugemiseks, vaid ka sellele, kes viitsibki süveneda palju erinevamasse elukogemusse kui enesele elu andnud juhtub olema.
Ma loen ja mõtlen kirjalikult mõtted palju selgemaks.

Tänahommikuse seisuga, enne kui Kotkas luugid lahti lükkas, on selge, et suhte jahtumises olen mina ainuisikuliselt süüdi, sest mind on ju kõik need aastad üleval peetud ja see ju ongi hoolimine. On lihtsalt täiesti üdini arusaamatu, kuidas ma aastatega olen hakanud järjest rohkem ettevaatlik ja kartlik olema, justkui mind kohe rünnataks. Ta ju ei peksa! Pole kunagi löönud. Mida ma kardan, ah??

5 thoughts on “Visuaalne mõtlemine.

 1. Kuldsete kätega hakkaja naine kelle pea lõikab nagu koorelahutaja. Põhjalik ja korrektne oma töödes ja tegemistes.
  Mida sa kardad? Mida sa tegelikult kardad?

  Ülalpeetav naine… Selles väljendis on nii palju emotsioone. (Lihtsalt võrdluseks: Olen kuulnud, kuidas noor mees ütleb, kerge uhkusenoot hääles, et ta jaksab peret üleval pidada küll. Ja jaksabki. Etteheiteid tegemata ja hoolides. Ka nii saab.)

  Nii palju kui mina mäletan, on see rahajutt olnud algusest peale. Ma olen sellest, mis välja paistis, sulle kunagi kokkuvõtte teinud…

  Vahel soovitatakse kirja panna kõik kodutööd/teenused (iga pisimgi asi) eraldi ridadena, et mis ja kui palju maksab – kui härra peaks soovima teenust sisse osta. Seksteenust pole mainitud aga mina lisaks selle ka:)
  Kas sul on teenuste hinnakiri juba tehtud? Meil on siin kapitalism, muide:) Oled kuulnud? See tähendab, et enamasti on asjadel hind. (PS: Viimased laused on väike nali milles oma tõepõhi.)

  Like

 2. Ärge kulutage aega takistuste otsimisele: neid võib ka mitte olla. (F. Kafka) –
  mul on selline lause kalendris, silmade kõrgusel. Tulin just mööda:)

  Like

 3. Üleval pidamisest. Jeerum küll. Kui sa kasvõi kohalike tuntumate blogijate hulgas ringi vaatad, on neid “ülalpeetavaid” hea mitu. Samas ei ole ma välja lugenud, et keegi neist tunneks end nn. toatüdrukuna, teenijana. Mina muide kuulun kah sellesse “ülalpeetavate” kategooriasse. Sest mu mees teenib piisavalt, ja mina samal ajal “pean üleval” kogu kodust majapidamist. See on me ühine otsus elu sedasi korraldada. Meil mõlemal on niimoodi mugav ja meeldiv. Ning ma ei hakka siin üle kordama, KUI hästi see meie majas toimib.

  Ma saan muidugi aru, et sinu ja minu olukorrad on erinevad, kasvõi juba vanuse ja laste ja ilmselt ka kohalike seaduste osas, ja last but not least, ka meeste ellusuhtumise ja iseloomu osas. Aga mulle väga meeldis, kuidas P osutas oma peret uhkusega “üleval pidavale” eesti mehele. Kui su mees ei oska/ei taha sinu panust hinnata, siis pole probleem sinus, vaid temas. Ja kuna sul on valus ja ebamugav elada kaaslasega, kes ei oska sind hinnata, siis, jällegi P’d tsiteerides – muuda oma olukorda, ära kuluta aega takistuste otsimisele. Või vähemalt ära kuluta järjekordset kümmet aastat. See on sinu enda teha, kuidas sa oma elu elad. Keegi teine sind uude, paremasse olukorda olukorda tõstma ei tule, sul endal tuleb see raske töö ära teha.

  Liked by 1 person

  1. P.S. Et ei jääks petlikku muljet, et ma niisama siin teoretiseerin oma praeguse, lokkava rohelise rohuga mätta otsast – ma olen pika ja sündmusterohke elu jooksul nn. majandusliku iseseisvumise, elukaaslase sissetulekust mittesõltumise protsessi läbi teinud. Nii et ma enam-vähem tean, millest räägin 🙂

   Liked by 1 person

 4. No kui see ülalpidamine talle nii suur koorem on, et arrmasstuse jaoks enam üldse jaksu ei jää, siis tuleb ta sellest koormast kiiremas korras vabastada.

  Liked by 3 people

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s