fitlapblog

Pidu ühele.

Mõnikord mõned asjad lähevad ja ei jää poolel teel pidama.
Aga kui sa oled kõva mees, no ja mina olen ikka eriti kõva mees, siis sa vähemalt üritad lauluviisi üles võtta. Et kui läheb juba, siis mingu lauluga ja libeda(ma)lt. Ühesõnaga on maailma parim lohutustoit jäätis. Millegipärast nad selles sarjas piparmündijäätist šokolaaditükkidega ei tooda, seega paremuselt teine jäätis on iirisega.

Ärgem siin nüüd hakakem mõtlema, et kaanekangutaja meeleheaks topsile kohe kuhi peale tekib.
Eestis müüdava versiooni 320 kilokalorisse lihtsalt ei mahugi kuhja. Iiriseid ja sousti ammugi ka mitte. Olgem valusalt normaalsed, see pilt on illustreeriv.
Ja tegelikult üleüldse muide oleks parem kui end koostisosade lugemisega ka ei vaevataks. Igaks petteks. Kuigi tegelikult on asja sees väidetavalt isegi muna ja piima.

Lohutustoidu tarbimise ainuke eesmärk on siiski haarata suurim võimalik lusikas ja vohmida loetud minutitega kõht härma. Nii on.
Maitse on pisut jahune. Meenutab struktuurilt natuke laktoosivaba jäätist, justkui oleks natuke teraline ja ei ole ka.
Sulab. Vesiselt. Mitte kooreselt.
Ei käi suus ringi, jätab kurgulakke iiriskommikihi. Nagu kõik iirisejäätised.
Aga kui magustajatest peaks ka nüüd mingid suhkrusõltuvuse laadset seisundit soodustavad molekuid kerre tekkima, siis selleks on see jäätis parim ever. See ON väga magus. Ikka selline päris tõsine laks kohe. Ma ei kujuta ette kui oleks ära tassinud tavaliselt veel rohkem magustatud, näiteks maasikajäätise. Tea, kas siis oleks juba peale esimest lusikatäit silme ees roosad ükssarvikud tantsinud?
Aga on’s muidu lohutustoitu juhtunud kunagi järgi jääma? Eriti siis, kui see maksab lootusetult võikalt topsi, liitri ja kilo kohta.
Novot.
Rohkem tõesti ei taha.
Järgmise korrani.
Siis kui on jälle füüsiliselt vaja mõnd romantilist filmi, mitut karbitäit taskurätte ja topsitäit jäätist, et elu jägmised poolteist tundigi elamisväärsena tunduks.

P.S. Kui tops on tühi, kaob see läägemagus tunne tegelikult loetud minutitega ja purjusoleku tunnet pikemalt ei tekigi. Ammust siis veel vajadust uuesti vaadata kui palju tegelikult ikka nahka pandi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s