fitlapblog

Appi, ma olen fitlapi-koletis

No ei lõpe see pask ventilaatoris juba ära. Keegi oleks justkui tiiviku otse virtsavossi vooliku külge ühendanud.
Ma parajasti kätega määrivat tööd teen kui on tulnud armas, nunnu ja muidu ka väga tore kiri Fitlapi tiimi tillukeselt (kehakaalu mõttes ja ainult) liikmelt. Kompromisse otsiv, arusaav, heldimust tekitav. Ainuke võimalus nii kliendikesksele kirjale olekski vastata, et mul pole tegelikult pretensioone ning mulle ka täitsa sobiks samm tagasi astuda ja sõbralikult koos edasi eksisteerida. Mul ei tule mõttessegi mingit soodustust välja pressida, sest tõesti, kätt südamele pannes, see kiri on võrratu. Võib-olla on inimene seda kõike mõnel koolitusel õppinud, aga ta võib selline ka päriselt olla.
Mõne aja pärast kui ma parajasti mõtteis veeretan ilusat sõnastust vastamiseks, kaasvõitleja tsätiaknas küsib, et kas ma kirjutan nüüd fitlapi blogis tõesti oma nime alt vä?
Loen lõime, kus arutatakse toodete netokaalude erinevuse üle veel kord ja siis veel üks kord läbi.
Olen seal tsiteerinud just mulle saadetud ametlikku vastust, mis oli stiilis, et ise oled loll kui ostsid.
….ja…
… trummipõrin…
… magistriks haritud välisturgude ja klienditeenindusjuht lendab laivi ja teatab, et selline oli vastus minu (ilusti kenasti pärisnimi, hea, et kodust aadressi ei lisanud, sest see on neil ju ka olemas) blogis esitatud alusetule süüdistusele justkui ostetaks pettusest säästetud raha eest autosid. (Mida siis ikkagi tehakse, ah? )
Lugesin privaatsustingimused uuesti läbi. Pole seda kohta, kus neile on antud vabadus avalikustada blogikirjutaja pärisnimi, kui inimene ise on selle muutnud. Ma teadsin, et blogid tulevad otsingumootoris hästi välja, see oli ka kirjutamise tingimustes kenasti kirjas. Anonüümselt kirjutatavate blogide juures oli öeldud, mida selleks teha tuleb, et see tõesti ka anonüümne oleks.
Ma tegin.
Usaldus.
Jälle see faking uudis-unar-võõrsõna.
Järeldused võib nüüd igaüks ise teha.
Sinu privaatsus on fitlapi keskkonna klienditeeninduses ikka erriliselt hästi hoitud.
Jah, on võimalik!
Saab!
Ilmselt tekib õigustatult küsimus, mida järgmiseks? Minu kaalugraafik ja ümbermõõtude tabel? Sest mu lõust lihtsalt ei meeldi ja tüütule kliendile koha kätte näitamine on nii überäge?
See on tõsine näidispoomine kõigi nende olevate ja tulevaste klientide jaoks, kes julgevad mõned kitsaskohad välja tuua. On ainult üks arvamus ja kõik teised arvamused on valed arvamused. Jäi meelde?!

Mida me õppisime sellest keisist:
Fitlapi keskkonnas ja FB toetusgrupis on normaalne ja aktsepteeritav klienti natuke hanitada, sest ta on ise süüdi, et reklaamitavat koostöötoodet ostab. Keegi ei sunni!
Teemal, millise nimega eelarverea tulupoolel on tünnitegemisest kukkunud kopikas, spekuleerida ei tohi. See on alusetu süüdistus, sest autode ostmiseks võib olla kasutusel teine või teise toote optimeerimisest tulenev rida.
Sulle lubatud anonüümsus pole seda. Positsioonikas juhhhht võib igal hetkel sulle koha kätte näidata kui nägu ei meeldi. Sa pole tema jaoks muud kui pind perses ja see on nii võrratult magus kättemaks. Olgugi, et samal ajal üritab keegi teine meeskonnast asja jahutamiseks anda endast parima ja rohkemgi veel.


9 thoughts on “Appi, ma olen fitlapi-koletis

 1. Uskumatu, et neil ikka veel isikuandmete töötlemisega nii s***sti on!? Mäletan, et juba mõni aasta tagasi suhtlesin nendega teemal, kas on ikka õigust inimeste meiliaadresse täismahus FBs avalikustada (tookord oli tegemist mingi loosi võitjate meiliaadressidega). Vabandati ette-taha, aga nagu näha, ei õpitud. Mina igatahes vahetasin pärast seda registreeringu meiliaadressi ja ametliku kasutajanime (mitte ainult selle, mida teised näevad) ära selliseks, kus pole mu päris(pere)nime. Ma olengi nüüd seal ametlikult igas võimalikus registris Muhv 🙂 Klienditoest keegi oli ilusti abiks, kuna ise seda teha ei saanud.

  Like

   1. vaatasin Rentsi blogis, et nad selle teema ära koristanud. Kas sul screenshotid on, juhuks kui keerutama hakkavad? või võimalust screenshotti teha (nt kui see aken on endal veel sulgemata ja info näha).

    Like

 2. Iga kord, kui ma suudan juba maha rahuneda ja loojate/teenindajate käitumist mõista/aktsepteerida, tuleb uus pauk. Ma püüan juba võimalikult vähe kusagile kirjutada ja sõna võtta. Vahel, kui ilmselge nõmedus või karjuv ülekohus silme eest mustaks kisub, võtan endal kiirelt võimaluse sõna poetada.
  Rahustav mantra “AGA kava on ju hea ja toimib isegi minusuguse peal…” ja arvutist kaugemale 😉

  Like

  1. Fitlapi kava ongi hea. Sellega tõesti kahjuks asi piirdubki.
   Soe soovitus praeguse kogemuse taustal on lihtsalt hoida ülimadalat profiili – vale e-mailiga registreerimine, FB-ga mitte sidumine, toetusgrupis sõnaliselt mitte osalemine, mitte-mängimine-mitte-võistlemine-mitte-tsällentsid ja seoses klienditeeninduse võimetusega privaatsust hoida mitte mingil juhul nendega suhelda ja mitte mingil juhul kirjutada blogi. Eriti siis kui see pole tasuta sisuturundus, vaid ongi blogi. Võimalik, et isegi enese progressi jälgimiseks võiks olla kasvõi paber-pliiats või excel, sest tõesti, mine tea, kuna kellelgi isikuandmetele ligipääsevast juhist kättemaksuhimust katus täiega ära sõidab, sest sa lihtsalt ei tundu olevat hea näidisklient.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s