fitlapblog

Kas peaks läbi põleva rõnga hüppama?

Kui naabripoiss Heikki isiklikult suisa laivi lendab ja juulikuus teistega võidu tervislikult toituma ässitab, siis korraks ikka jõnksatab küll.
Pekine vasak käbar haarab mõõdulindi järgi, teine vasak aga kobab fotokat.
Ma tean, et ma kaalun rammusalt. Või öeldakse selle kohta nüüd, et kehamassiindeks on tervislikust vahemikust väljas. Mine sa võta kinni, aga roos teist nime kandes, või pigem õgardlus teist nime kandes…
Ühesõnaga.
Mõõdetud ja pildistatud.
Kas ma ennast ka avalikult üles annan on iseasi.
Võib-olla tuleb alustuseks saata video alasti tehtud kümnest prääksuga kükist paabulinnusulg tagumikus. Ja kui ma kuu ajaga alla ei võta, saadetakse see video kõikidele, kes mind tunnevad ja neile ka, kes ei tunne, aga on internetis nõus igast’ saastal klikkima. (originaal)
Ma tean, et ma pean minema vastu naeruvääristamisele, alandamisele ja kõikidele neile teistele raudpoltkindlatele nunnudele perekondlikele toetusavaldustele.
See pole kerge.
Ma tean, et see võtab ära kogu energia ning eluks vajalike toetavate serotoniinimolekulide järele on vägagi suur kiusatus sukelduda külmkappi ja/või šokolaadikommidesse.
Kaalujälgimises aastaid tagasi motiveeris mind üks “naabripoiss”, aga ma olen aastatega vaatamata kaledavõitu peale siiski ühtteist oma vigadest õppinud.
Kaalulangetamine ei täida mu unistusi harmoonilisest perekonnast.
Seega oleks see distsipliin puhtal kujul. Ja ainult.
Nüri järjekindlus vaatamata kodusele olukorrale ja kruvivale pingele väljaspoolgi.
Ma tean, et küünte, hammaste ja ebainimliku tahtejõuga eesmärgist kinni hoides suudaksin seda. Ma peaksin olema iseendale see hooliv ja innustav sõber. Kas ssisseostetud sõberolemise teenus võiks aidata?
Kuid soovitaks panuseid siinkohal siiski mitte teha.
Ma pole metsikult ja veriselt konkureerida tahtmist enesest kunagi üles leidnud.
Samal ajal ühes pildistamiskomjuunitis on 31 päeva koroonajärgset pildistamist.
Ja prantsuse keelt läbi inglise keele õppivatel diagnoosiga duolingo-hulludel oli ka miskit plaanis.
Mu tellitud all-in-one-adult-piano-course jõudis ju ka kohale.
Luukerevärgist olete te, mu kujuteldavad sõbrad, juba kuulnud?
Jah, kui tahta minna kiiresti, tuleb minna üksi ja kui tahta jõuda kaugele, siis koos. Kas minus on juba kogunenud niipalju ettekujutamisvõimet, et üksinda läbi tule, vee ja vasktorude minnes suudan hoida tunnet, et keegi kuskil justkui usuks minusse?

2 thoughts on “Kas peaks läbi põleva rõnga hüppama?

  1. Mina olen ka parajasti allakäigu, ptüi, allavõtu okkalisel teel. Ei ole sugugi kerge, aga motiveerib see, et sain selle kauaotsitud kleidi lõpuks ostetud, aga sinna tuleb ka pidupäeval sisse mahtuda. Õnneks mul elu juba selline, et igal suvel võtan veidi alla ja talvel jälle raudpoltkindlalt juurde, sest külmaga tuleb ka Nälg suure tähega. No ja talvel pole ka motivatsiooni, kui just mõnda toredat ronimisreisi tulemas ei ole. Lihtsalt ilus olemise pärast ma ei viitsiks nälgida, ma ümarana ka ilus. Kui tervist silmas pidades vaja vms, siis ehk motiveeriks – aga juba sada aastat mõtlen, et peaks tervist silmas pidades loobuma igapäevaselt coca zero joomisest. Ja et kohv ei ole vesi, mida just enne magamaminekut juua. Siiani ei ole midagi juhtunud, kalkun ka mõtles.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s