fitlapblog

Aiaäärse tänava kass

Täna öösel, kolme paiku kukkusin ma trepil põlve peale ja ärkasin üles. Mul oli peos telefon ja ma olin kaapinud töökuulutusi. Kell kolm öösel. Trepi peal.
Alguses ma arvasin, et ju ma nägin unes, aga kui hommikul on põlv valus ja tibake paistes, siis on mul vist probleem.
Kui rohud on võetud, siis kas see võib olla vähesest šokolaadist? Eile viskasin terve kilo koonu vahele. Võib-olla sai vähe, aga nii ta läks. Raskekujuline suhkrumürgitus?

Muidu on meil ju kõik hästi – ühed kusevad, teised pesevad
Ja koduski on palju rahulikum. Armunud olemise aeg, väidetavalt, kui tsiteerida kognitiiv-terapeutilist paarisuhte remondiklassikut. Aga ma ei hakka siinset internetti raiskama nii ebahuvitava teemaga kümnest suhtevajadusest ja imago-teraapiast. Keda see ikka huvitab. Oleks ma veel rauast või midagi.
Käsk on vanem kui meie. Kui on käsk teha kõik nii nagu alguses, armunud olles, siis nii on. Teen nii!
Söök. Armunud olemise raames ikka luksuslik. Sest kui me peaaegu veerand sajandit tagasi peremehega kohtusime, siis talle meeldis mu söögitegemisoskus. Õppint inimese asi ja lugeda ma ju oskan siiani, käed-jalad küljes, probleemi pole. Ainult, et koort ja võid on hakanud rohkem kuluma kui päevane liikumine ära kulutab. Kuid ärgem unustagem – eesmärk pühitseb abinõu. Eesmärk on praegu väliselt sisemisele.
Ühtlasi on siinseid arenguid kaedes, äärmine kiusatus teha ise aasia puljongit. Isegi sidrunheina meitel müüakse elukohajärgses Rimis. Ingverit ja tsillit ka. Ja peenemat sorti maitsetaime, kaffffrilaimi lehte, saab, vähemalt kuivatatult kuskilt kindlasti. Guugel – oi, väidetavalt lausa Selveris.
Aga trenni teinud ei ole. Ei jaksa ja nutma ajab. Või vastupidi. Kompvek meitel ka ajee tõmmanud, ainult üle kolme nädala korraks lubatakse pühapäeval nuusutamiseks. Oma kalakotkaga käisin küll ulpimas. Kümneaastane poiss lihtsalt ujubki eest ära. Ei hakka järeldusi tegema. Lapsel oli igatahes põnev ja motiveeriv.
Üle kahe nädala korra saan mina ka rääkida. Muidu olen ma kuulaja rollis, sest tee teisele ikka seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks. Ja siis tee veel teisele seda, mida ta tahab, et talle tehtaks. Jesper Parve jääb tsiteerimata. Einstein ka. Kõik nagunii teavad.

Ja kassipilt??
Meitel on nüüd see värk siin, et varasemaid pilte kohati enam üldse näha pole. Seega võib natukene arhiivis tuustida ja ongi nagu uued hästiunustatud vanad kassipildid järjest võtta! Näiteks see. Mäletate? Äge kass.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s