fitlapblog

Kiisuke? Kõtt, kapi alla!

Elage nüüd teiegi sellise kassipilditeadmisegaLisalood teiste loomade sõpradele. 
Kui mul oleks lõngapood või koogipood, siis kahtlemata võiks selline kalender seina peal olla. Mitte, et mul oleks midagi Remo Savisaare vastu. Tegelikult mul ongi hoopis tema looduskalender köögis. Raamatute toas on haapsalu salli kalender. Ilusad pildid on ilusad pildid. Silm puhkab peal.
Teistsugused kui modellikalendrid,  kus fotod vaid illusioon. Isegi modellid ei ole päris elus sellised nagu nende pildid.
Kui Tuula paneb enesest pildi või Mari või Cärol, siis võib eeldada, et sellised nad ongi. Tulevad tänaval vastu ja tunnedki ära. Elukutselisi modelle ei pruugi tunda.
Näiteks kui meitel tekiks nüüd ketserlik mõte teha edulugude kalender, siis hiljemalt kujunduses kuuleksime esimest korda midagi hästimüüva pildi kohta. Ja see poleks kaotatud n kilo, vaid ikka see hästi sissesöödetud kujutelm ideaalist, mis paneks vaatajat end alaväärsena tundma ja aina rohkem tarbida tahtma.
Laias laastus: juuksed ei tohiks küll hallitada ja kõik need peaksid olema ühepikkused ja väga tihedad.  Nahk peaks olema ühegi poorita ja nagu portselanist. Kael võiks olla siledam ja peenem. Nina ka, sest see teeb nooremaks. Silmad 10% suuremad, sest see on nunnu. Kõrvarõngaaugud ei tohiks olla välja veninud. Rind võiks olla suurem ja ümaram ja kõrgemal. Keskkoht palju peenem kui anatoomiliselt tervislik. Kätel veresooned?? Uihaih! Perfektne prantsuse maniküür, palun. Puusad muidugi kitarri moodi kurvilised. Ja jumal hoidku – jalad ikkagi raseeritud.
Hommikul alustades saaks pärastlõunal juba pildistada?
Vajadusel kohendavad riideid haak- ja nööpnõelad, mõnd kaela- või käevoldikest tõmbab sirgemaks MacGyveri teip.
Ohhhh… ilus saaks…. müüks nagu kulda…
Mis siis, et pildistatu ise teaks, et isegi alla võttes ei tekkinud sellist laia puusa nagu pildi peal ja juuksed on ära kammides pealt ikkagi natuke karvased. Et tegelikult tal pole kriipskulme ja ripsmeidki on poole vähem. Ning silmalaud on palju rohkem alla vajunud. Ja vasakul põsel kõrva juures on haavast jäänud arm.
Aga ilusat pilti oleks ikka ilus vaadata. Magus illusioon. Olla endast parem.
Mõnikord tekitab see minus kurvastust, kui ma ei ole kunagi saanudki tegelikult selliseks nagu pildil.
Mõnikord ajab see vihale, kui nädalase kõrbematka lõppedes tuleb mõnele mehepojale selgitada, et naiste jalad on tõesti nagu gasellil. See tähendab, et sama karvased.
Mõnikord tahaks rääkida millestki muust kui välimusest. Näiteks söögist

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s