fitlapblog

Eppur si muove ja taipohh!

Olgu tänatud Issand, et lasi valgusel paista selle inimese pähe, kes Julienne lõikuri leiutas!
Kuigi ma olen oma elus viilutanud,  lõikunud ja ribastanud palju ja kiiresti, julgen ikkagi seda riista kõigile toiduvisuaalifriikidele soovitada – söögi väljanägemine paraneb võimsalt. Kohe selline restoranitunne tekib kui ühtlaselt ribastatud porgandi-, kurgi-,  naeri- ja peedikuhja kaeda. Ei mingit ilmetut vabavarasilo hunnikut enam, öeldaks teleturus.
Toetada majanduskasvu! Ostaostaosta!
Meite porgandi- ja suvikõrvitsapasta näeb sel viisil lausa oivaline välja.

Eks ma muidugi oska veel tervet hunnikut ostusoovitusi anda, aga see oleks ilmselt rohkem friiksõu, sest kuidasmoodu sa ikka küppppsetad, kui teiste pugimist ise hõbekett suunurgas pealt kaema peaksid.
Aga noh, peenemate kuivainete raputamissõpradele on topeltpõhjaline kruus-sõel ka ülivajalik asi. Ämeerikan äppelpai tärklis sel viisil lolle klimpe moodustama igatahes ei hakka.
Noh muidugi võib juurvilja ribastada ka noaga käsitsi. Pärast poole tonni porgandi millimeetrise laiusega ribadeks viilutamist hakkab täitsa looma, kui mitte just karpaalkanalid randmetes …

Üldises plaanis ja pikas perspektiivis oleks tore mõtiskleda ka elu võimalikkusest väljaspool kööki?
Suure O kiperoosa raamat oli täiesti äge! Kuidas normaalse sõnakasutusega piinlikest, kuid ülimat uudishimu tekitavatest asjadest rääkida nii, et keegi end perverdina ei tunneks, on kunst.
Siis oli meitel Haapsalus pitsipäev. Ei võetud väikses klaasanumas kanget napsi. Raamatut esitleti! Ja õunamahla pakuti. Nii mõnigi poolearuline kanti lisaks lõnga müümise keelu nimekirjale ja raamatute kokkuostmise keelu nimekirja. Ei hakka siin nimesid nimetama.
Kontsert oli Maarjamäe lossis. Puhkpillide ja folkmetaliga. Nauditav. Kuid kempsus tuli käia mobiilivalgel.

Kogu ilu juures tuleb märkida, et roosades teksastes näen ma ikka välja kui … põrsake. Ei ostnud ära. Eks siis ostan ühe euro päeval kui jõuludeks punasesse litritega kleiti ei mahu.
Õnneks on hetkeseisuga tendents jätkuvalt langev.
Üle küngaste-kivide-mätaste ja väga valuliste löökaukudega kulgeb meite elu siin liikuma hakanud läänerindel, aga see liigub siiski! Aga keda see peale minukese ikka nii väga huvitaks. Kui,  siis psühhiaatreid vast.
Ühe kassipildi sain ka. Telefoniga tegin ja kvaliteet on vastav. Ei hakka üles upitama. Tsekake tervisetähtede insta(mittekassi)pilte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s