fitlapblog

Kas toomingad õitsevad juba?

Üks asi on igasugu välitööde juures kenake – vesi valab ennast ise sisse. Ei mingit sundi ega tagantpressimist. Võtad aga poolteist liitrit mineraalvett järelkärutäie pakkude halgudeks lõhkumiseks ja riidastamiseks ning nagu nipsti! Jääb veel puudugi!
Ja nahas nahk näitab vaevuaimatavaid paranemise märke. Tööga soojaks köetud variandis pole see kupuga mööda kintsu nühkimine ka NII valus. Kehaliseks magustoiduks, ja juhuks kui lapsi kodus pole, on mul siin massaaziküünal. Sooja õli otse kannikale, taevalik lõhn nagunii.
Ühtlasi aitab pisuke kogus füüsilist tegevust rahustada prantsuse keele õppimisest krussi läinud närve sedavõrd, et ei taha hakata värvimisraamatuid kokku ostma. Et kõik isased asjad värvida helesiniseks ja kõik emased roosaks. Ma ei tea, kuidas kõik see maskuliinne ja feminiinne sõnavara veel esimese keelena omandatakse kui absoluutselt mingit loogikat ei ole. Mitte, et tegusõnad oluliselt paremini tühjusesse haagiks. Leviteerima on sarnaseim sõnaga lever,  mis tähendab üles ärkamist. Coucher tähendab magama minemist. Kussutatakse magama, onju. Mina ennast hommikul leviteerin, mina ennast õhtul magama kussutan. Ilmselt on ses nii palju ausust, et prantsuse lapsed õpivad väidetavalt ka rääkima alles kolmeaastaselt.
Aga nui neljaks!
Lihtsalt see poola kaunitar ja see hispaania meesiludus, kellega ma sel nädalal gruppi sattusin, on prantsuse keele õppimisega peaaegu sama kaugel ja see on absoluutselt motiveeriv. Lisaks vanaema Saksamaalt ja animetegelane Jaapanist.  Ka nemad peavad kuidagigi haakima oma keelde täiesti võimatuid keelekonstruktsioone. Võimalik, et nii poola, hispaania kui ka saksa ja jaapani keeles saab ka asja kohta küsida: “Möh?” Kuid nüüd võtame me kõik ühe pisikese musta kohvi ja küsime  “qu’est-ce que c’est?” (mis on see mis see on)
Kui ma kolmapäevani suudan hoida oma positsiooni top kolmes, siis lähen vaatama prantsuse komöödiat “Upu või uju”. On keegi käpp…..käppp………..käpppp……………..gäbbb…….?
Muidu on meitel siin nagu ikka läänerindel. Muutusteta.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s