fitlapblog

Täitsa soe raamat.

Et Matilda end väga üksikuna ei tunneks. Seda esiteks.
No ja juttu mul juba jätkub.
Trenni ma veel ei läinud. 2 tundi koorega spinni tundus peale kopsupõletikku ikka liig, mis liig. Ujumine ka ei olnud päris õige mõte. Kuigi tegelikult, aus olles, on mul tuju nii kohutuavalt sant olnud, et isegi antidepressant ei aita. Magasin ja siis magasin veel natuke ja siis jalutasin peni ja viisin Kotkapoja ujuma ja lugesin autos 45 minutit raamatut.
Ma lihtsalt ei suuda oma olemasolevatesse teadmistesse kuidagi linkida tööteraapia kasulikkust suhete parandamisel.
Raamatus oli tore esodeeriline jutt külgetõmbeseadusest ja universumist. Täitsa tühja kohta läheb ikkagi. Sest minu mõistuses, kui kõik see kivikeste ja tähekeste ja mööblinihutamise ja soolapuhumise jutt tõesti toimib, siis peaks ta toimima ka ilma usuta. Midagi sellist, et kui nihutan maja rikkuse nurka kokku õige mööbli, siis kohe heliseb telefon ja pakutakse loomingulist eneseteostust võimaldavat tööd, millega pere külluslikult ära elatada.
Viin aga magamistuppa küünlakesed ja … abikaasa ei küsigi enam, kas elekter läks ära või ma tahan maja põlema panna.
Või kui mitte kohe, siis kui kaua peab ootama loodetud tulemust? Mõõdetavates ühikutes. Päev? Nädal? Kuu?
Gravitatsiooni ma ei pea uskuma, et see toimiks. Seos rõhu, ruumala ja temperatuuri vahel ei muutu olematuks kui ma ei usu. Niisiis. Selgitage mulle, miks nii tore nii tore ja kallihinnaline kolme jalaga mahagonist konn rikkuse nurgas ei toimi kui ma ei usu.
Miks see roosadest kvartsidest käevõru ei too armastust ja tiigrisilm laavakividega ei muuda mind seltskonnalõviks. Peaks ju olema universumi seadus nagu termodünaamikagi. Või?
Kui ma olin pubekas, arvati minugi kohta, et ma olen selgeltnägija. Mingid sünnikaardid ja ma ei tea, mis asjad veel, mingid pendlid ja kaardid näitasid enneolematult suuri võimeid. Eks ma muidugi olingi võimekas. Aru saamaks, et inimeste käitumine laias laastus ei muutu. Kui mees on ikka alkohoolik ja peksab, siis selles keskkonnas ta selliseks ka jääb. Koduvägivald läheb ajas vaid hullemaks. Ma ei eksinud kunagi. Aga see polnud selgeltnägemine, vaid puhas kogemus, mida olin aastaid väga palju nii tundnud kui ka kõrvalt näinud.
Ja nüüd peaksin ma siiralt uskuda võtma, et nimetissõrm vastu pöialt “Kõik on hästi ja toredasti” korrutamine annab tulemuse.
Kui mitu korda tuleks seda korrutada?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s