fitlapblog

Plaan. Ei, mitte see, teine.

Eile õhtul oli mul plaan valmis.
Ja energiat selle plaani punkthaaval elluviimiseks. Väikesed eesmärgid, samm-sammult liikumine, väike enesekiitus, siis jälle edasi.
Punkt number üks. Punkt number kaks… punkt number sada. Nii!
Käisime Kotkaga psühholoogi juures, saime paar olulisemat asja kooliga jälle sirgemaks. Ja siis täitsin ta tassi servani popkorni, pepsi ja taltsutatud lohedega. Õhtul kaesime veel sängis uut raamatut ja rääkisime prefrontaalsest korteksist. Kõik oli vägagi lill.
Aga.
Loodetavasti olen ma järgmisel nädalal piisavalt terveks saanud. Peremees võtab talvepuhkuse ja me võiks midagi koos ette võtta.
Näiteks… puid teha!
Palke saagida, pakke lõhuda, halge riita laduda….
Kas ma siis ei tahagi talvel sooja?
On vaid üks suur eesmärk. Järgmise talve küttepuud.
Ja rida väikseid eesmärke. Näiteks suhete parandamine.
Number üks on mitte unustada antidepressanti ja ärevust kontrolli all hoidvat medikamenti. Tegelikult ma ju ei vaja neid, kõik on mõtlemises kinni. Tuleb lihtsalt mõelda positiivselt. Töö värskes õhus aitab kaasa ja me oleme ju koos! Ma ju ise tahtsin rohkem lähedust ja koosolemist.

Päike juba suures kõrges.
Üks sõit korraga – ma tean ja olen väga palju ennegi kuulnud, et ma olen halb autojuht, lõhun meelega autot, sõidan ainult mööda auke, teen kõike valesti, ei pidurda ja ei kiirenda ootuspäraselt, teised autojuhid lasevad mulle krae vahele, panevad karpi, näitavad kohta kätte.
Üks palgisaagimine korraga. Ma ju jaksan küll. Mis ma käin siis seal trennis. Ladvapoolsed otsad ikka ühes suunas. Kas meil kirvest on? Kas meil küttesegu on? Kas meil kuivi kindapaare on? Mis söögiks on? Teeks midagi kiiresti – purgisuppi? Pole ju raske natuke vett kannus soojaks ajada ja nõud ära pesta. Ma ju ikka jaksan veel natuke liigutada, teeb paar koormatäit veel. Suuremad pakud tuleb panna telje kohale.
Üks puudelõhkumine korraga. Kas sa tõmbaksid pikendusjuhtme? Ei, selle teise trumli. Seda ei ole vaja rohkem lõhkuda/seda on vaja rohkem lõhkuda. Koor seekord üles- või allapoole. Katla juurde on ka puid vaja. Mis õhtusöögiks on? Miks laps kogu aeg arvutis istub?
Küll oli tore, küll sai palju tehtud. Nii tore oli koos olla.

Vaatasin just, et ilusa elu rohtu peaks nädalaks ajaks jätkuma küll.
Nii armas ikka kui keegi tahab mind aidata iga päev paremaks inimeseks saada, ei, ei kritiseeri, vaid aitab, õpetab, juhendab. Alati saab ju paremini. Midagi väikest ikka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s