fitlapblog

Vagavesi &vanadkalad.


Aitäh ja sügav kummardus, vanadkalad, võimaldamast mulle sotsiaal-psühholoogilist eksperimenti nimega blogimise võistlus. Olen tänulik nii päriselt kui mängult lugemiste eest. Täiesti siiralt.
See oli jube. Absoluutselt ja nagu alati minusuguse jaoks igasugune võistlemine. Võib-olla läheb kunagi üle, aga võib-olla ei lähe ka. 
Kirjutamisega pole sel võistlusel juba lähteülesannet püstitades olnud ju mingitki seost. Kes kahtleb, teeb väikse googli.

Lugesin läbi iga postituse, mis sel perioodil ilmus ja neidki, mis ilmusid varem. Vanu hästikirjutavaid kalu tuleb ju ikka südame ja nobedate näppude ligi hoida ehk klikkida ja lugeda.
Toitumisest ja treeningutest ja kõigest, mis sellega seotud kirjutati pigem vähem kui rohkem. Pigem oma esimesi postitusi tegevad uustulnukad kui vanad kalad, kelle eludes on lisaks söömisele tekkinud juba muidki huvitavaid tegevusi.
Kaalu langusest ning sellega seonduvast kirjutasid need, kes alles alustasid. Enamasti võtmes “tereminaolenpaks”. Just nagu me kõik kunagi alustades.
See enda ja retseptipiltide lisamine ning toiduvalmistamissoovitused on ka pigem vanemate kalade ja/või juba lõpusirgel olijate teema. Serverisse pildi ülesupitamine on uutele kohati siiani raketiteadus.
Ainult üks julges oma isikliku (ja vägagi ilusa) näo üles anda. Oao!

Ja siis need ideed, kuidas saada palju blogi lugemisi ja võita võistlus.
Paljude põnevate postituste kirjutamine. Keegi loeb “Kroonikat” ja jube põnev on, keegi teine “Loomingu raamatukogu” ja ka on põnev. Üldrahvalikku põnevust on, eriti uutel, ära arvata väga raske, kui mitte võimatu. Mina ei tea põnevusest midagi, tagasiside on pigem napp.  Kuid äkki meeldivad kassipildid kõigile? Jeah? Jeah. Vähemalt tasus proovida. Klikitakse ju ikka ja ongi “loetud”.
Jagamine. Seerimine. Keerimine. On keegi veel sotsiaalmeedias või “kuskil mujal”, kellele igapäevane (kassipildi)jagamine ja sõbratäägimine pinna peale pole hakanud ja kangesti tahaks samastuda? Ning kõik need motiveerivad laused ja iga-jagamise-pealt-sent-sellele. Käsi püsti!
Anonüümsust arvestades pole vist vaja korrutada, et ma ei jaganud midagi.
Saan absoluutselt aru, et eesmärk pühitseb abinõu. On ennegi massilise spämmimise meetodit sisu turundamiseks proovitud. Keegi ikka neelab konksu alla. Aga sihtrühm on juba makstud reklaamiga ju sama. Kui pähe pole just värsket kuldmuna puruks löödud, siis hiljemalt pärast teist läbinähtavalt reklaampostitust ehk spämmi rakendub unfollow, remove, unfriend jne.
Sõbrad loevad blogi juba niigi kui tahavad, eriti kui su sõbrad on vanad kalad, lihtsalt usalda. Uutele on kogu süsteem veel liiga uus. Usalda oma vanu sõpru. Kui sa ikkagi tahad võita, räägi inimestega. Mõnel vanal kalal võivad olla rähnigeenid tänapäeval ja ta täiesti vabatahtlikult kasutab küpsiste perioodilist kustutamist sinu upitamiseks. Et sul oleks rohkem motivatsiooni kirjutada tihedamalt kui ainult “kirjutamisvõistluse” esimestel päevadel. Ära anna alla, anna teada! Aegsasti.
Mida kiiremini esimene postitus üles panna, seda tõenäolisemalt jääb kõrgemale püsima ja lisaks vanadele kaladele loevad postitusi ka need uued juhuslikult sattujad, kes tegelikult ei tea midagi ei kirjutamisest ega võistlemisest ning ise ei prooviks kumbagi. Lihtsalt lugeda meeldib. Uudishimu, millest see TOP 3 siis ikkagi kirjutab.
Veel on üks variant lisaks südaöisele esimesele postitusele – hoia eeter täis. Et kassipilt püsiks kogu aeg viimaste postituste loendis esimese kuue hulgas nö. Võib-olla see on minu edu osaline saladus. Ebamõistlikult palju kassipilte rohke tühja jutuga, mis olid unistuste reklaampostitustest, mida vabatahtlikult jagataks ja mis siis horde liiklust tooks, küll valgusaastate kaugusel. Jah, mul on süümekad, et see toimib.
Mul polnud ambitsiooni võita, sest olin eelnevalt juba kasutusaega ostnud. Kui mind üldse midagi motiveeris, siis komeediblogi fenomeni avastamine ja selle tabasin ma kenasti ära.
Kommenteerimisest ei sõltu mitte kõige vähematki. Ainult oma nime all kommenteerimise lubamine on vähemalt ühele suurele meediaväljaandele korraliku käibekao põhjustanud. Sest kõik googeldavad kõiki ja iga sinu sõna saab kasutada sinu vastu.
Laikudest ka mitte mingit kasu pole. Võitmisele kaasa aitamise mõttes. Ole nii laiguline kui tahad, teise päeva õhtul kell kümme kirjutab süsteemiga tuttav libe kala postituse ja lennutub eksponentsiaalselt kohe tippu. Juhuslikult muidugi ja nii juba mitmed võistlused järjest.

Isegi kui oled väga hea kirjutaja, jagad end avalikult lolliks ja lapikuks, kommentaare on murdu, laikusid kõik kohad täis, sul on vanadest kaladest lugejad, esimene postitus hooajal ja eeter täis, ei pruugi saada vastu komeediblogi fännklaabi lugemiskiirusele 900x 15 minuti jooksul.
Sel korral mul lihtsalt vedas ja õnnestus veel mõni kaasa vedada. 
Aitäh veelkord sõbrad! 

P.S. Järgmisel korral, kui midagi lähteülesandes ei muutu, sest kõik on ju ok, kasutan kõikmõeldavaid devaisse sihtotstarbeliselt ainult vanade kalade üleskolkimiseks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s