fitlapblog

Kohvi joon nagu vett

Et mitte häbematult enesekeskne olla – aitähaitäaitäh, Anonüümne, turgutamast mu kadunud eneseusku ja -hinnangut.
Fitlappi ma ilmselgelt tööle ei sobi. Kandideerinud isegi olen millalgi väga ammu.

SELGITUS: Järgnev jutt ei ole kuidagi seotud Fitlapiga, ega minu tol korral kandideerimisega.
Kuigi valituks mitte osutumist Eesti tava kohaselt ei selgitatud, anti tagasisidet siiski lakoonilises ja viisaks vormis õigeaegselt.

Või üldse kuskile meie edukas riigis.
Olen 40+  ja lisaks veel naine > 50kg
Pool tööealist elu peaks veel ees olema, aga Eesti mõistes ma ilmselgelt suren ju kohe ära. Vaevalt, et alati mõeldakse just suidsiidsust, kalduvus on mul olemas (pool hommikusöögi kaloritest antidepressante ka), vaid, et kohe tuleb ju infarkt, insult ja kõik need teised haigused, millesse head pingetaluvust ja paindlikkust nõudvates töökohtades ikka surrakse. Jalapealt. Kohe peale katseaega.
Tööjõubaromeetrit (kas keegi vajab linki?) kaedes polegi puudust neist inimestest, kes midagi mõtestatut teha tahaks, vaid ikka lihtsama  ja nürima töö tegijatest. Kärulükkajatest, näiteks. Kassapidajatest. Kui ometigi leiduks nüüd veel keegi, kes seda odavat tööjõudu kasumit teenivale ettevõttele üleval pidada tahaks..
OK, IT on veel ka. 3+2 aastat haridust +5 aastat töökogemust. Kuidas saadakse aga kogemust ja hariduse omandamiseks raha?
Naisterahva puhul on vanuse kõrval sama tähtis nõue veel esinduslik välimus. Täpselt pole küll teada, kes selle kinni maksma peaks, kui sellistel kohtadel ei jätku töötasust tihtipeale sotsiaalselt põhjendatud normiga elupinna eest tasumisekski. Kuid nõue on nõue. Mõne rikkamat sorti äri mehe (lahku kirjutatud!) trofee äkki igavleb kodus või miskit.
Ja muidugi kaal! Ma pole küll sattunud (seni veel) tööintervjuule, kus saunakaal kabineti nurgas on, aga üks arrogantne, ümmargune,  higist kollaste kaenlaalustega valgesärklane on soovinud, et kõnniksin seinani. Ikka selleks, et näha kas tissid või keskosa puudutab esimesena seina. Puusepp oli ukse teinud vastasseina. Kasutasin sihtotstarbekohaselt.
Meil pole tööjõudu sedavõrd puudu, et minagi tööd saaks. Vanuse, soo ja hambumuse filtritest ma läbi ei lähe.
Siiski, aitäh veekord, Anonüümne!

Nüüd hommikusöök.
Kohupiima ei tahaks, sest ma nüüd kindlasti lähen õhtul Kompveki rauavenitamistrenni ja peale seda on raudpolt plaanis enesetunnet turgutav  küpsisemaitselisest skyrist ümbertehtud Kanada magustoit pekaanipähkitega.
Putru? Ehh.. ainult aeglaseid täistera kaerahelbeid on. Hirssi ma ka just tegin. Tatart ei tahaaaa..
Muna! Keedetud muna puuviljaga! Mis?? 3 muna? Või peaaegu karbitäis vutimune?  Nagu päriselt? Ja poolteist banaani? No ikka tõsine töötõugu hobune olen ma.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s