fitlapblog

Nunnu kavaspüsimise motivatsioonirobot MouRou lanseerimine

Ma olen ikka tõsine grafomaan. Varsti läheb vaja kuumakindlat klaviatuuri, ma ütlen. Ei pannud tähelegi kui pooliku postituse üles upitasin. Peaasi on ikka hoogsalt klaviatuuri kolkida ja siis veel natuke, onjueksju.
Kasutaks siis looduselt kingituseks saadud nobedaid näppe ometigi lõpetamata käsitööde vormistamiseks, aga ei. Kui siis ainult külmkapi uksele vagude sissekraapimiseks.

Kui nüüd kedagi peaks huvitama, mis sellest nunnust motivatsioonirobotist edasi sai, siis mõte maas ei ole. Dr. Beck’i soovitatud meeldetuletuskaardikesed kaasaegsemal kujul on ikka jõus. Kuidagi peab ju suutma oma aju treenida ülesöömislõksusid ära tundma ja nendest mööda hiilima. Kui äratundmisega on mul juba vaat’et joone peal, siis hiilin ma küll sama kasulikult nagu Pantalone kolme apelsini loos. Kui teiste lugusid/postitusi lugeda, siis lõksud, millesse kukkuda ongi tegelikult kõigil samad. Teoorias ollakse kõvad, aga praktikas vormistamisega on nutuselt. Võiks lausa jõe nutta. Ühesõnaga.
Kust meil seda kätt hoidvat ja kaasaelavat inimest ikka võtta on.
Oi, Carmen vahepeal ka kirjutanud 
Ehk siis taome rauda seni kui see kuum on.
Motiveerivad laused nende hetkede tarvis kui motivatsioon/distsipliin nagu libe lutsukala käest ära kipub minema.
Kogugem!
Minu vaieldamatu lemmikaluse on:

“1 mure lahendamisel ülesöömisega saab 2 tasuta juurde: häbi madala enesekontrolli pärast ja võitlus ülekaaluga. Ühe asemel kolm! Võta või jäta!”

 Carmeni, algupäraselt küll Anonüümse blogist leitud eriti silma(peast)torkav:

“Just PRAEGU võtan ma alla!”

Kui nüüd lisaks keegi veel peale rähnist sõbra Kirsi-Õie-Ingel’ i (tervitus sulle, kullatera! I ❤ U ) juhtub seda lugema, andke oma (ise)motiveerivad lausekesed ka üles. Või need lausekesed, mida teie elu päikesekiired ja lilleõied teile rajal püsimiseks öelnud on.
Võib-olla tekitab see natukenegi tunnet, et keegi veel hoolib.
Selline esodeeriline värk.
Oled parajasti hoogu võtmas, et rünnata külmkapiust ja avastad seal magneti, mis tuletab sulle meelde, et sa pole tegelikult üksi, suudad hallata stressi ka muul viisil kui õgides, ei pea ära sööma kõiki vanaema pannkooke ja teda ennast takkapihta. Ja et isegi puhkuse ajal on palju muid tegevusi ilmas, lisaks ohjeldamatule grillimisele ja veinimisele.
Nii nagu kuupäeva lükkad kalendris edasi, nii paned ka iga päev uue magneti. Just silmade kõrgusele külmkapi ukse peale.
Või on köögiuksel kassikujuline (ilmtingimata!) sisenemisandur, mis maheda häälega teatab, et armastab su tervislikumaid valikuid.
Või on telefonis äpp, mis söögiaegadel üles hopsama on programmeeritud ning palja ülakehaga Heikki või Rene tuletab meelde, et alla võetakse laua ääres.
Vot nii.
Aga need laused niisiis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s