fitlapblog

Hoia nagu roosi…

…külmas keldris kaelani vees.

Noorem generatsioon ja/või ärihaide kasuminumbritest rohkem hoolivad inimesed teavad ja teevad kõike järgnevat igapäevaselt või suisa mitu korda päevas, aga mina kui vana nõid kuskilt metsast olen vaevu suutnud oma ükskõiksust vaos hoida.
Kaootiliselt, hooti ja enamasti üldse mitte suure mõnuga on ainult midagi kunagi natuke teha proovitud.
Uudishimu on siiski edasiviiv jõud.
Alustame algusest.
Esimest muljet pole võimalik kaks korda jätta ja enamasti (Eestis kindlasti) tekib see kohe (ja ainult) välimuse põhjal. Kui su vastas pole just surnukuuri patoloog, siis sobimatuse korral sisemise iluni üldse jõuda ei tahetagi.
Emake loodus aga on lipakas – mitte kõigi silmadesse pole ta installinud kaasaegseid fototöötlusprogramme. 
Siin tulevadki appi meedia-, farmaatsia-, kosmeetika- ja moesuurtöösturid. Mõnikord ka esteetiliseks nimetatav kirurgia.
“Su juuksed peavad läikima ja olema kõik igal ajal ühepikkused”, alustab reklaamitööstus sisendaval häälel. Bioloogia on nõrkadele, ütleb seepeale iga korralik  enesest lugupidav tarbija ja jookseb ummisjalu poodi lastes endale sõna otseses mõttes pähe määrida mitte ainult šampooni ja võib-olla natuke palsamit, vaid ka skalbiseerumit, volüümitoonikut, intensiivselt taaselustavat maski ja midagi,  mis kaitseb päikesekiirguse eest, on vananemisvastase toimega ja laseb juuksevärvil kauem kesta. Oih, ja muidugi juustekoorija sinna kuskile vahele. Ning ilma juustesirgendajata (automaatne väljalülitus, temperatuuriregulaator!) , fõõni ja koolutaja ja lokitangideta nüüd ka poest välja tulla ei tohiks. Naabrimutist pead sina ikka rohkem ostma! Taskutega surilina saad täna ja ainult täna kauba peale.
Ok, kõike kraami või vähemalt suuremat osa kogu hirmhädavajalikust saab ka nn. proovipakkidena. Teate ju küll. Nii nagu esimene doos on tulevasele narkomaanile tasuta.
Et sa siis justkui lendamisvõime saavutanuna kohe ka mööblipoe uksest sisse vuhiseks ning enesele vannituppa pikadpikad riiulid ostaksid. Juustevärkideriiul õiges järjekorras totsikutega, sealt üks aste allapoole näovärkide riiul 1-2-3.., siis kaelahoolduskosmeerika, büsti jaoks järgmine riiulimeeter… jalataldadeni välja. Sest need õrnast marlist märjad sokikesed tuleb ju ka kuskile ladustada.

Ja siis sina istud oma vannitoas kolme jalaga taburetile, keerad lahti oma elu esimese juuksekoorija totsiku, mis on juba poes 6 nahka ära koorinud…

Oot! 2000 tähemärki juba täis. Ma lähen nüüd hoopis koera jalutama.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s