fitlapblog

..84..80..läheb.. siiski..kiuste..

Kõik siin igast asju kokku võtavad. Et võtaks ka solidaarsusest aprilli kokku?
Täiesti mõtetult kulgenud kuu on olnud. Mummugi pole alla võetud. Ok, erilist mummu pole juurde ka võetud. Enam-vähem nulliseis.
Lihtsalt kui stressihormoonide tase veres on kogu aeg kõrge, siis igasugused õhenemiseideed võivadki ainult ideedeks jääda. Võitlema või põgenema häälestunud keha nii kergelt millestki ei loobu. Eks raske ole muidugi end joone peal ka hoida, sest kuskil mingi roheline mehike ikka iriseb, et kõik on sealsamuseski ja millelgi pole nagunii mõtet.
Positiivne on see, et mingigi hägune piire minu ja ülesöömiskuristiku vahel on siiski olemas. Ei ole kukkunud vabalangemisse pea ees ning see on oioioioi kui suur ja oluline pluss. Isegi kui see ongi ainuke pluss.
Kaesin just järgi, et meite majas pole kuu aega järjest minu kritiseerimist ja muul viisil paikapanemist ka toimunud. Mis muidugi ei tähenda, et ma seda endiselt paaniliselt ei karda ja selleks ette valmis ei püüa olla. Kõik meeled on ikka sama tundlikud nagu eelnevatel aastatel. Hirm tüli ees pole vähenenud karvavõrdki. Ilmselt on harjumuse jõud ja kogemus lihtsalt nii suured. Ning enese ümberõpetamiseks läheb veel võikalt palju aega.
Aga võtame väga teadlikult. Üks tundki korraga. Üks päev korraga.
Ma pole oma antidepressante potist veega alla lasknud ja tarbin igapäevase annuse kenasti ära. Kindlasti pole minus veel julgust proovida ilma hakkama saada. Oma vajadustest, mõtetest ja tunnetest rääkida tahtmist on minus küll ja veel alles, seega vajab uus maailmakord veel kõvasti harjutamist. 21-st päevast Einsteini suhteteooria edukaks rakendamiseks kindlasti ei piisa. Kuid algus, isegi kui see on vaid kuu aja pikkune, on paljutõotav.

Ja siis see spagaat onju.
Muidugi võiks teha fa-fa-fa, ma olen nii überghuul ja üleüldse, tee ise rohkem trenni ja nän-nän-näää, aga tegelikult on asi selles, et juba looduse poolt on mulle kaasa antud natuke rohkem pilliroogeeni kui keskmiselt. Ma veningi natuke paremini. Isegi oma kõrge vanuse kohta. See küll tähendab muu hulgas aeg-ajalt pesast välja tulevaid liigeseid ka, aga see selleks.
Spagaadi mahasaamiseks oli mul seega vaja suhteliselt vähe teha.
Iga kord kui lihased soojad, spinn jne, tegin trenni lõppu väikese seeria venitusi. Shindo põhimõttel. Venitad valu piirini ja hingad aeglaselt sisse-välja. Iga kord lõdvestuda püüdes ja mikromeetrikese venitusele sügavust lisades. Nii umbes minuti-paari jagu. Nii ta tuleb. Nagu fitlapigi puhul. Märksõna on järjepidevus. Külmalt, kiiresti ja kohe rebib lihase katki või veel hullem kõõluse liigeselt lahti.
Proovi-proovi, kindlasti saad hakkama! Kui mitte täna pärastlõunaks, siis kolme päevaga on ka juba täitsa ok.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s