fitlapblog

Elu42: “Salenemise seostest tervisliku toitumisega”. Vol.1

🙂

Oh sa püha püss, nägite ikka, et personaalse blogi postituste loendisse on tekkinud lause selle kohta, et justkui oleks nüüd iga postitus artikkel salenemise ja tervisliku toitumise kohta? Ma oleks end äärepealt poolteist kilo raskemaks ehmatanud! Et ei tea, kas nüüd oodatakse tõsist ajakirjandust guugeltransleitiga tõlgitud elukakskümmendneli stiilis üllitiste näol. 
“Seitse nippi puhast pekki ja suhkrut süües kolme päevaga kolmekümne kilo alla võtmiseks”
“Kümme nippi kuidas sooritada koduste vahenditega lobotoomia reklaamide usutavuse suurendamiseks”

Hetkeseisuga on siin pigem krobeline kirjeldus ülesöömissõltuvusest vabanemise okkalisel teel. Ei mingit teaduslikku tõestust ega perearsti või psühhiaatri soovitusi.
Eks ma isegi tegelikult loen just neid blogisid, kus on pigem inimlik mõõde. Tõusud ja mõõnad. Kaotused ja võidud.
Ainult silmipimestavad edulood äratavad minus loomuomase skeptiku, sest bioloogia ei ole mehhaanika. Iga inimene on erinev ja teekond on erinev. Isegi siis kui siinsed in corpore nii väga tahaks olla õpikunäideteks. Ka mina.
Ühesõnaga, kui siinsetes blogides hakkavad sõna võtma vaid tõsiteadlased, kes refereerivad vaid oma ülikõvades ajakirjades avaldatud teadusartikleid, siis palunpalunpalun, saatke mulle oma uue pärisblogi link, et saaksin selle rss-readerisse lisada ja teie päris elule endiselt kaasa elada  Koos olla kergem.

See naiseksolemise teema veel ka.
Kõik ju kirjutavad.
Kas ma olen vähem naine kui ma olen uudishimulik ja tahan teada, mis tunne on suure traktoriga sõita ja kuidas pöörab kaheteljeline järelkäru? Kuidas töötab harvester, puulõhkumismasin ning mis on faksi või kineskoopteleri sees. Kui ma oskan naela seina lüüa ja ise autot tankida. Kui ma tean, kuidas töötab kanalisatsioon ja ventilatsioon. Kuidas pühitakse korstent ja köetakse ahju. Eks mind muidugi huvita ka kuidas tehakse niplispitsi ja kuidas saaks kõige imelisema Pavlova.
Ma olen lihtsalt inimlikult uudishimulik.
Ja talvepuid teen ma ka sellepärast, et ma saan ja jaksan. Mitte küll nagu mõni jämeda kaelaga kapp-mees, vaid nagu mina. Tasa ja targu.
Kokkuhoitud raha eest ostan selle Eesti silmuskudumise raamatu sokkide ja sukkade kohta. Ja võib-olla lähen järgmisel patusöögikorral juustukohvikusse fondüüd ka sööma.
Sest minu mõistuses sõltub soost vaid üks asi. Arvake ära, milline.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s