fitlapblog

Igaüks läheb lolliks isemoodi.

Tuli talv ja tulid tuisud,
ma sain jõuluks uued uisud.
Sõitsin päeva, sõitsin kaks,
kaesin peeglist – ikka paks.
Tegelikult ma muidugi ei mäleta aastat, kus ükskõik, mis ettekäändel oleks nii kõvasti alkoholi kuritarvitatud. Kõikide asjaolude kokkusattumine oli lihtsalt niivõrd ebasoodne, et hilise teismeea / varase täiskasvanuea lollused ikka uuesti oma kere peal järgi proovida. Ja isegi mõttesse ei tule seda kõike enam korrata. Mitte, et ma poleks 25+ aasta tagusest kogemusest mäletanud või Mihkel Raua bestsellereid lugenud.
Muidugi kajastus see ka kaalunumbris, kuigi 2. jaanuari seisuga tuleb nulliring pühade kokkuvõtteks.
Abiks asi seegi.

Spordiga on kehvasti, sest detsembrikuine kena hoop kaikaga kuklasse laseb veel vähemalt mõnda aega mul seeniorite füsioteraapiagrupis mõõdukate liigutustega võimelda.  Pole seda tasakaalukest enam noh. Mis teha. Hea, et ellu jäin.

Ja nüüd siis see kena asi ka, et intensiivkoolitusele sain. Järjekorras ilmselt mustmiljonendas tööturukoolitus. Väidetavalt olla nõudlust ja praktika- ning töökohti nagu loogu maas vedelemas. Usun ma jee.
Enne ja pärast igat eurorahade peal koolitust on räägitud juttu tööjõupuudusest, aga no ei ole seda küll kuskilt otsast näha.
Ja üleüldse, miks peaks tööandja võtma tööle mõnekuulise kursuse lõpetanud pikaajalise töötu vanainimese kui noori kõrgharituid tuleb kui Vändrast saelaudu.
Aga iseenesest see saab olema tore koolitus. Juba ammu tahtsin selle lisaoskuse omandada. Kasvõi silmaringiks. Kõik, mis kaasneb on boonuseks. Ja kogemuslikult pole ilmselt tarvis iseendakese ootusi liigselt üles kruvida. Meil nagunii lihtsalt ei ole töökohti.
Aga sootsium võiks taolise arenguga vähemalt rahul olla. Pikaajaline töötu impruuvib ja buustib oma osaoskusi või muud sellist nunnut.

Kuidas aga kõigesse sellesse integreerida normaalne söömine? Kaasavõtmine ja koridoris karbist nosimine? Soojendamisvõimalust ilmselt ei teki. Profeel kohupiimakreemid?
Kuidas end õhtuti kodus esimese asjana mitte kõigest kättejuhtuvast lõhki süüa?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s