fitlapblog

ohsapühap…….

Jõul on ikka nii tore aeg, otsanunnukene, kolm korda päevas saab head, sooja, kodust sööki ja õhtuks on veel küpsised või kook või midagi magusat. Üks kord aastas võib ju ometigi iga naine oma pere nimel ikka pingutada ka. Küll on ikka tore ja imeline aeg! Oh ja ah!
Ja kes siis jõulu ajal dieeti peab, pealegi, ega see üks amps nüüd midagi tee.
Ja sülti, hapukapsast,seapraadi, verivorsti on jõuluaeg ju ikka söödud! Ei maksa traditsiooni vastu sõdima hakata! Oi kui tore, oi kui röömus!
Millal küll juba puuviljakeeksi ja safraniga jõulusaia saab? Pole ikka jõulul muidu õiget maitset.
Ja eks nüüd pühadeaeg tule ikka kõiksekibekiiremad tööd ka veel ära teha. Iga enesest lugupidav eestlane siunab jõulueelses ehituspoe megajärjekorras presidenti, kes kirikuse ei lähe, aga näe, enesel siin vaja veel mõni pakiline töö ära teha. Millal sa tööpäeval ikka jõuad, pimedaks läheb ju. Aga jõulupüha esimene päev ju puhkepäev ja nagu loodud väikeseks peldiku- ja vannitoaremondiks, puude riita ladumiseks või muudeks talitöödeks.
Kohe varavalges saab naba selja taha pingutama hakata ja kui pimedas enam ei näe, siis ikka istutakse laua taha ja võetakse kogu päeva jagu kolmekordselt ette. Kes see siis ikka niigi vähest valget aega lõunasöögiks kulutama hakkab.

Enne jõulu sain raudkangiga lagipähe sellise laksu, et nädala-pooleteise jagu olen seinast kinni hoides kõndinud.
Jube on olla.
Trenni ka ei saanud, isegi see jõusaalis alustaja viimane kord jäi vahele, siis ei saanud veel püstigi.
Noh, aga ega see kõik takista korralikku jõulu. Poodides kappamist, kingituste jahti, luuletuste lugemise palaganni ja loomulikult ohjeldamatult sööki. Aga eks ütle meite juhtoinadki, et jõuluaeg tahab eesti inimene ikka mõne oma unistuse täita, näiteks süüa kõhu täis.

Ei jaksanud kogu selle jandi juures veel kuulata kuidas jõuluaeg dieeti ei peeta, vaadatagu nüüd lollikest ja üks koogitükk ikka midagi ei tee.
Eks enesest ole nüüd ikka tibake kahju ka, aga ma tõesti oleks vajanud pigem vaikust ja rahu. Praksivaid gurmeepuid kaminas ja mõnd head raamatut.
Aga mis sa ikka ära teed kui jõulud on aeg perele.

2 thoughts on “ohsapühap…….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s