fitlapblog

Bioloogia algajatele ehk rasv põleb vees ja hapnikus.

Samal ajal kui mu ettekujutatav ergutusgrupp tõenäoliselt alles sügavalt magab, on minul kaalul nagu nipsti käidud ja tulemus fikseerit’
Lahe olen. 1,3 kg jälle maha söödud, vaatamata ärahävitatud koormatäiele masenduspiparkookidele.
Kiit-kiit!
Ok, trenni on ka mehiselt tehtud. Võib-olla isegi see seipkrants võiks trennina kirja minna, sest mingi 15 minuti jagu ma ikka tõsisemalt võisin ära liigutada seal küll.
Ja kui nüüd kaarega elementaarbioloogia juurde tulla, siis sel nädalal võtsin vee joomist päris tõsiselt. Trennis ärajoodud vee hulka ei arvestanud päevas ärajoodud vedelikukoguse hulka ning isegi lurri suppi mitte. Kõik joodud vedelik puhtalt vesi. Tee lisaks.
Tulemust võiks pidada oivaliseks, kuigi SI süstemis pole vastavat mõõtühikut täheldatud.
Alkoholi pole ma muidugi ka sel nädalal kuritarvitanud. Üldse tegelikult pole.
Seega need, kes biokeemia tunnis rääkisid, et rasva lagundamisel tekib lihtsustatult soojus, süsihappegaas ja vesi, neitel võis ilmselt õigus olla. Aga, et nendes kavalates, mis iganes keeltväänava nimega tsüklites peab vett JA (aeroobse tegevuse) hapnikku enne ikka olemas olema, no see osa läks ju ikka ühest kõrvast sisse, teisest välja.
Tark õpib ikka teiste vigadest ja loll enda omadest ka mitte.
Aga kui tulemus loeb, siis see tõsiselt läbiloputatud kerest saadud miinustulemus mulle meeldib.
Annaks justkui õigustuse ennemuistel aal õpitud eriala meeldetuletamiseks ja väikeseks jõuluhõnguliseks ettevalmistavaks küpsetamiseks, sest ega perekond nüüd nii kergesti ka alla ei anna, et minu parema vormi nimel loobuks puuviljakeeksist või isetehtud vürtsikatest pehmepiparkookidest.Kohe tuleb muidugi ka Lucia päev, mida mitte keegi meie peres juba mitu aastat kollaste safranisaiakesteta ette ei kujuta. Pealegi, on küpsetamine nagunii teraapiline tegevus. Lisaks on meitel nüüd udupeenike magusaga kaalualandamise raamat ja mul sealt nagunii veel kõik proovimata. Mõningaid retsepte, ikka selle Püha Kaarobi jahuga brownie’t,  on igal endast lugupidaval maiasmokal sealt ju lausa kohustuslik proovida.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s